Арнаутовић и компанија практично отписали Пољаке :: Semberija INFO ::

Арнаутовић и компанија практично отписали Пољаке

БЕРЛИН - Фудбалери Аустрије савладали су Пољску са 3:1 у мечу другог кола на Европском првенству у Њемачкој.

Изабраници Ралфа Рангника од самог почетка били су бољи тим и то су материјализовали у деветом минуту, када је Гернот Траунер погодио главом на асистенцију Филипа Мвенеа.

Након примљеног гола Пољаци су се консолидовали и дошли су до изједначења. Погодио је Кшиштоф Пјонтек у 30. минуту. Управо резултатом 1:1 се отишло на одмор.

Аустрија је поново повела у 67. минуту, а сјајно је са 16 метара погодио Кристоф Баумгартнер.

Десет минута касније чувар мреже Пољака Војчех Шчесни скривио је пенал, пошто је у свом казненом простору срушио Марсела Забицера. Прецизан са бијеле тачке био је Марко Арнаутовић за коначних Аустрија - Пољска 3:1.

У овом сусрету за Пољску заиграо је и Роберт Левандовски, али им ни он није помогао да сачувају нешто више од слабе наде за други круг.

Извор: Глас Српске