ZAPAŽEN NASTUP BIJELjINSKIH KARATISTA NA SARDINIJI :: Semberija INFO ::

ZAPAŽEN NASTUP BIJELjINSKIH KARATISTA NA SARDINIJI

Proteklog vikenda na Sardiniji je održano 30. Prvenstvo Mediterana u karateu za kadete, juniore i mlađe, U21 seniore. Na turniru je učestvovalo 410 učesnika iz 18 zemalja mediteranskog basena.

U pojedinačnoj konkurenciji, od bijeljinskih karatista na pobjedničko postolje se popeo Mihajlo Mitrić iz KK ''Šampioni". On je u kategoriji juniora do 55 kilograma osvojio bronzanu medalju. Na korak do medalje zaustavljeni su Emilija Bogdanović (kadetkinje, -47kg) i Vukašin Tripunović (kadet, -52kg) koji su osvojili peta mjesta dok su Dušan Simikić (kadet, -57 kg) i Aleksandar Novicki (U21, -84kg) osvojili sedma mjesta. Posljednji dan takmičenja bio je rezervisan za ekipne nastupe gdje su, između ostalih, seniori nastupili u dva tima.

Prva seniorska muška ekipa (Hamza Turulja, Kemal Nezirić, Mile Ivanić, Srđan Jovanović i Luka Jovanović) osvojila je bronzanu medalju na Mediteranskom prvenstvu. Ostvarili su pobjedu nad ekipom Španije (2:0) u prvom kolu da bi u drugom bili poraženi od Italije (3:0) a u repesažnoj borbi za medalju pobijedili su sjajnu reprezentaciju Francuske rezultatom 3:2. Mile Ivanić je član KK „Panteri plus“ iz Bijeljine.

Medalju je osvojila i kadetska ženska ekipa (Mia Milica Vujić, Džejna Muratović, Marija Gavrilović i Šejla Aščić). Najbolje bh. kadetkinje su zaustavljene u prvom kolu od reprezentacije Portugala (2:1) ali su u repesažnoj borbi za treće mjesto identičnim rezultatom pobijedile reprezentaciju Kosova. Mia Milica Vujić i Marija Gavrilović su takmičarke KK „UNSU“ iz Bijeljine. Takođe, i juniorska ženska reprezentacija (Irina Blažević, Dženita Hasić, Bojana Jović iz Pantera  i Marija Marić) poražena je u prvom kolu od Španije, ali su u repesažnoj borbi za medalju pobijedile reprezentaciju Kipra.

Na ovogodišnjem Mediteranskom prvenstvu reprezentacija BiH učestvovala je u svim kategorijama sa 40 takmičara u muškoj i ženskoj konkurenciji.

Reprezentaciju su predvodili selektori i treneri Goran Ivković, Boris Jeličić, Jane Kutić, Ramiz Potur, Dragiša Jovanović, Siniša Zarić i Stefani Krešić.