ZABLISTALE MLADE ZVIJEZDE KARATE KLUBA „UNSU“ :: Semberija INFO ::

ZABLISTALE MLADE ZVIJEZDE KARATE KLUBA „UNSU“

Protekli vikenda je za takmičare i trenere Karate kluba "UNSU" bio više nego aktivan. Mlade nade ovog trofejnog sportskog kolektiva nastupale su na dva međunarodna turnira; u subotu u Čelincu na Međunarodnom karate turniru "Čelinac 2024" a dan posle u Milićima na još jednom turniru sa međunarodnim učešćem. "Zanshin OPEN 2024"
Sa osvojenih 11 zlatnih, četiri srebrne i osam bronzanih medalja KK „UNSU“ je u Milićima u konkurenciji 17 klubova osvojo prvo mjesto u generalnom plasmanu.

Zlatne medalje su osvojili Milica Mijić (kadetkinje, kate), Bogdan Gordić (dječaci 9 godina, kate – aps. nivo), Andrej Milovanović (dječaci 10 godina, kate), Nemanja Vignjević (dječaci 12 godina, borbe -47kg), Teodora Pantelić (djevojčice 10 godina, kate), Nikolina Ina Ivković (djevojčice 9 godina, kate), Luka Petrović (dječaci 10 godina, kate - oranž pojas), Stefan Vignjević (dječaci 8/9 godina, borbe -26kg), Nikolina Ina Ivković (djevojčice 8/9 godina, borbe -28kg), Stefan Vignjević (dječaci 8/9 godina, borbe -26kg) i  Bogdan Gordić (dječaci 8/9 godina, borbe -30kg).
Srebrne medalje su osvojili David Panić (dječaci 11 godina, borbe -35kg), Nemanja Vignjević (dječaci 11 godina, borbe -45kg), Milica Mijić (juniorke, kate) i Teodora Pantelić (djevojčice 11 godina, borbe -32kg) dok su bronzane medalje izborili Stefan Vignjević (dječaci 8 godina, kate - oranž pojas) i Luka Petrović (dječaci 10 godina, borbe -35kg).

Dan ranije, druga grupa takmičara i takmičarki KK „UNSU“ nastupala je u Čelincu u konkurenciji 24 karate kluba i osvojila ukupno osam medalja među kojima tri zlatne, jednu srebrnu i četiri bronzane. Svih osam medalja su osvojile djevojčice. Zlata odličja su osvojile Nikolina Ina Ivković (djevojčice 9 godina, kate – aps. nivo), Kalina Perić (djevojčice 12 godina, borbe -35kg) i Iva Andrić (djevojčice 13 godina, borbe -45kg). Još jednu medalju, ovaj put srebrnu osvojila je Iva Andrić (djevojčice 12 godina, borbe -45kg) a bronzane medalje završile su oko vrata Jane Ivković (djevojčice 12 godina, borbe -40kg), Kaline Perić (djevojčice 13 godina, borbe -39kg) dok je Andrea Predić osvojila dvije bronzane medalje (djevojčice 11 godina, borbe -36kg i djevojčice 12 godina, borbe -35kg).

-Ništa manje aktivnosti neće biti ni narednog vikenda. Naši takmičari pronosiće boje kluba u Bratuncu i Podgorici. Pored toga, u Italiji će naše takmičarke Marija Gavrilović i Mia Milica Vujić predstavljati  Bosnu i Hercegovinu na 30. Mediteranskom prvenstvu. One će nastupati u kadetskoj kategoriji, u pojedinačnoj (-54 i -61) i ekipnoj konkurenciji“, stoji u saopštenju KK „UNSU“ iz Bijeljine uz napomenu da je još uvijek otvoren upis u njihovu školu karatea. Svi roditelji koji žele da njihovo dijete uživa brojne benefite (zdravstvene, fizičke, mentalne, socijalne...) neka ga odvedu u KK „UNSU“ - školu karatea koja gradi šampione.