Debakl Hrvatske: Španija furiozno pregazila "vatrene" :: Semberija INFO ::

Debakl Hrvatske: Španija furiozno pregazila "vatrene"

Fudbalska reprezentacija Hrvatske poražena je u Berlinu od Španije rezultatom 3:0, a utakmica je rezultatski riješena već u prvom poluvremenu u korist "crvene furije".

Bio je ovo prvi meč grupe B na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj, a "kockasti" su njemačku turneju na Olimpijskom stadionu započeli katastrofalno.

Iako je prva polovina prvog poluvremana izgledala kao egal u ispitivanju snaga, odbrana selekcije Zlatka Dalića"pukla" je nakon skoro pola sata igre.

Španija je povela u 29. minutu 1:0 pogotkom Alvara Morate kome je pravovremeno dodavanje uputio Ruiz, a centarfor Španije je loptu rutinski smjestio u mrežu Hrvatske.

Četiri minuta kasnije "crvena furija" postiže još jedan pogodak. Nakon par dodavanja, Ruiz je potegao šut kao iz topa i "pocijepao" mrežu hrvatskog golmana Dominika Livakovića.

U drugom minutu sudijske nadoknade Španija povećava prednost na 3:0. Jamal , koji je postao i najmlađi igrač u istoriji evropskih prvenstava, ubacio je nakon skraćenog kornera, a Daniel Karvahal je ostao sam na petercu i matirao nemoćnog Livakovića.

Kada je djelovalo da Hrvatska u ovoj utakmici nema više šta da traži, u 77. minutu dosuđen joj je penal, što je bio tračak nade da ublaži današnji poraz u Berlinu.

Bruno Petković je izborio taj jedanaesterac, te je odlučeno da on šutira sa bijele tačke, ali mu je golman Španije odbranio kazneni udarac. Međutim , nakon parade Simona lopta opet dolazi do napadača Hrvatske koji trese mrežu Španije, ali nakon asistencije VAR sistema taj pogodak je poništen zbog ofsajda i rezultat je ostao 3:0. Naime , nakon komunikacije s VAR sobom sudija je procijenio kako je Perišić prerano utrčao i gol je ponišen.
Do kraja meča mreže su mirovale i Španci su upisali tri vrijedna boda, a Hrvatsku će u narednom kolu igrati protiv Albanije gdje mora doći do bodova ukoliko želi ostati u igri za nokaut fazu Evropskog prvenstva.
U okviru grupe B večeras od 21 čas igraju Italija i Albanija u Dortmundu.