Prvenstvo BiH u atletici: Ema i Alesandro na pobjedničkom postolju :: Semberija INFO ::

Prvenstvo BiH u atletici: Ema i Alesandro na pobjedničkom postolju

Prvenstvo BiH u atletici za seniore ove je godine održano u Zenici, a najbolji atletičari su tokom dva dana imali priliku da osvoje medalje i titule i da obore lične rekorde!

Atletski klub "Atletik" iz Bijeljine predstavilo je troje atletičara koji su nastupili u pet atletskih disciplina, osvojivši pri tom je tri medalje: zlatnu, srebrnu i bronzanu!

Alesandro Manojlović je nastupao u dvije discipline. U disciplini 400m prepone osvojio je zlatnu medalju i titulu prvaka BiH za 2024. godinu postavivši tom prilikom novi rekord od 55.61s. Alesandro se okitio i bronzanom medaljom u disciplini 110m prepone.

Ema Kovač, mlađa juniorka trčala je 800m i osvojila srebrnu medalju i tako izborila titulu viceprvaka BIH za ovu godinu.

Ivana Mihajlović je učešće uzela u disciplini bacanje kugle dok je na 3000m stipl morala odustati.