POREČ 2024: SREBRO ZA SIMIKIĆA, BRONZA ZA LAZIĆA :: Semberija INFO ::

POREČ 2024: SREBRO ZA SIMIKIĆA, BRONZA ZA LAZIĆA

U periodu od 27. do 30. juna Poreč je bio domaćin još jednog izdanja Svjetske Karate 1 lige za mlade. Takmičenje organizuje Svjetska karate federacija (WKF) a ove godine je u Poreču nastupilo 3262 takmičara iz 70 zemalja svijeta. Bosna i Hercegovina je bila među onim zemljama koji su imali najviše učesnika. Od 104 takmičara njih troje je nastupilo ispred Karate kluba „Panteri plus“ iz Bijeljine: Dušan Simikić i Lazar Lazić (U14 – mlađi kadeti) i Bojana Jović (juniorke).

Odličan rezultat su ostvarili Simikić i Lazić. U izuzetno jakoj međunarodnoj konkurenciji Dušan je osvojio srebrnu a Lazar bronzanu medalju.

Lazar Lazić je u prvom kolu savladao Ukrajinca, Oleksandra Pečerskog a u naredna dva i dvojicu Italijana. U drugom kolu poražen je Luka Angel Ferario a u trećem Ludoviko Učelari nakon čega se Lazar plasirao u četvrtfinale gdje ga je čekao klupski drug, Dušan Simikić.

Simikić je, nakon što je bio slobodan u prvom krugu, do četvrtfinala stigao pobjedama protiv Andrija Protasenka iz Ukrajine i Đulijani Đakopa iz Italije. U susretu dvojice bijeljinskih Pantera meč je završen neriješenim rezultatom (2:2) ali je zahvaljujući pravilu prvog poena u polufinale otišao Dušan Simikić. Prvo polufinale je bilo u znaku bh. zastave. Na megdan Simikiću izašao je Ferid Selava iz KK „Travnik“. U odličnoj borbi Dušan je pokazao svoj kvalitet i sa 6:4 izborio plasman u finale a u finalu je snage odmjerio sa još jednim Ukrajincem.

Maksim Boiko je ovaj put bio preveliki zalogaj za mladog Bijeljinca pa je finale završeno rezultatom 1:4.

Obzirom da je izgubio od takmičara koji se plasirao u finale, Lazaru se otvorila mogućnost da kroz borbe repasaža dođe do bronzane medalje. Što je on i učinio. Do bronzane medalje imao je još dva meča u kojima je savladao Protasenka (2:1) i Selavu (10:6).

Treći takmičar KK „Panteri plus“ Bojana Jović zaustavljena je u drugom kolu turnira.