ZLATO I BRONZA ZA VUKAŠINA TRIPUNOVIĆA NA PRVENSTVU BIH :: Semberija INFO ::

ZLATO I BRONZA ZA VUKAŠINA TRIPUNOVIĆA NA PRVENSTVU BIH

Tokom jučerašnjeg i današnjeg dana Derventa je bila domaćin najboljih bh. karatista. Naime, Karate klub „Kima“ iz Dervente dobio je čast da organizuje Državno prvenstvo BiH u karateu za kadete, juniore i U21, mlađe seniore. Na prvenstvu je nastupilo 509 takmičara iz 97 karate klubova.

Karate klub „Panteri plus“ nastupili su sa šest takmičara: Lazar Lazić (kadeti, -57), Dušan Simikić (kadeti, -57), Vukašin Tripunović (kadeti, -52 i juniori, -55), Bojana Jović (juniorke, -59), Igor Vasić (juniori, kate) i Mile Ivanić (U21, -84).

Veliko iznenađenje priredio je mladi Tripunović koji je nastupio u dvije kategorije i u obje osvojio medalju. U kategoriji kadeta, do 57 kilograma u kojoj je nastupilo čak 24 takmičara Vukašin Tripunović je ubjedljivo osvojio titulu prvaka BiH.  U drugoj kategoriji (juniori, -55kg) Vukašin se takmičio sa starijim takmičarima i osvojio bronzanu medalju.

Od takmičara KK „Panteri plus“ medalje su osvojili još Dušan Simikić (srebro) i Bojana Jović (bronzana).