AK "ATLETIK" JE VRATIO ATLETIKU U BIJELjINU :: Semberija INFO ::

AK "ATLETIK" JE VRATIO ATLETIKU U BIJELjINU

Vikend za nama bio je prepun takmičarskih izazova za upravu, trenere i takmičare Atletskog kluba „Atletik“ iz Bijeljine. Prvenstvo RS i dva turnira u Smederevu i Vlasenici bili su prilika da mladi atletičari pokažu svoj potencijal.

Atletičari iz Bijeljine su najprije nastupili  na Pojedinačnom prvenstvu Republike Srpske za pionire/ke i seniore/ke koje je održano na Sokocu.
-Pripremali smo se strpljivo i vrijedno, znali smo da trud, rad i stručnost moraju dati rezultate. A rezultati  su stigli, i to u velikom broju. Naši atletičari su osvojili medalje i titule u skoro svim atletskim disciplinama. Posebno smo ponosni na jednu zdravu drugarsku atmosferu u klubu i timsku borbu naših atletičara“, stoji u saopštenju za javnost AK „Atletik“.

Alesandro Manojlović je jedan od onih takmičara koji je osvojio najviše medalja na Prvenstvu dok je, kao najstariji (23. mu je godina) u klubu prava lokomotiva pozitivne energije i podrške za mlađe kolege.
Alesandro je nastupio u seniorskoj kategoriji u kojoj je osvojio dvije šampionske i jednu vicešampionsku titulu Republike Srpske. Prvu zlatnu medalju je osvojio u „svojoj“ disciplini, 110 metara prepone dok je druga zlatna medalja rezultat zajedničkog rada bijeljinske štafete. Naime, Alesandro je, uz tri mlađa juniora (Cvijetin Stević, Luka Pajkić i Bojan Milunović) osvojio zlatnu medalju u štafeti 4x100m. Ovim zlatom je, za četiri stotinke, prekinuta dugogodišnja dominacija atletičara AK „Borac“ u ovoj disciplini. Treća Alesandrova medalja je srebrena i to u disciplini 100m.

Ema Kovač je na ovom prvenstvu (iako formalno u kategoriji mlađih juniorki) nastupala u seniorskoj kategoriji gdje je osvojila dvije titule viceprvaka RS: na 800m i u štafeti 4x100m. Pored Alesandra Manojlovića, Ivana Mihajlović je takođe osvojila tri medalje za Bijeljinu i AK „Atletik“. Ona je osvojila tri srebrene medalje i to u kategorijama: bacanje kugle, u trčanju na 1500m i u štafeti 4x100m.

Pored pomenuta tri imena koja su već postala prepoznatljiva kada je u pitanju bijeljinska atletika na Prvenstvu Republike Srpske u subotu, zasijalo je još nekoliko mladih zvijezda AK „Atletik“. Radi se o mlađim juniorima koji su se, rame uz rame, ravnopravno takmičili sa starijim kolegama iz seniorske kategorije. Tako je Bojan Milunović osvojio zlatnu medalju u štafeti 4x100m i  bronzanu medalju 110m prepone dok je Katarina Vujadinović osvojila bronzanu medalju u disciplini bacanje diska kao i titulu viceprvaka RS u štafeti 4x100m. Lana Nešković je izborila bronzanu medalju na 800m i srebrnu u štafeti 4x100m. Luka Pajkić i Cvijetin Stević su trčali u šampionskoj štafeti 4x100m dok su Vojislav Todorović i Vlado Perković trčali trku na 1500m i zauzeli četvrto i peto mjesto.

U konkurenciji starijih pionira Anja Stević je postala Prvak RS u bacanju koplja. Stopama njenog uspjeha išli su i Dragan Senić (prvak RS na 800m), Dušan Tanasijević (prvak RS na 100m i prvak RS na 300m) te Pavle Kovač (prvak RS u bacanju koplja i viceprvak RS u bacanju kugle). Ognjen Tomić je osvojio bronzanu medalju na 1500m dok je bronzani bio i Matej Rakić u bacanju koplja.
Bez medalja su za malo ostale Iskra Jović (skok u dalj) i Marija Perković (bacanje kugle) ali su njihovi nastupi ohrabrujući pred takmičenja koja im uskoro predstoje.

Drugog dana vikenda, dvije ekipe atletičara AK „Atletik“ nastupili su na dvije atletske staze. Petoro njih je nastupilo na Međunarodnom atletskom mitingu „Trofej Smederevske tvrđave“ na kojem je uzelo učešće preko 550 takmičara - Bijeljinci su bili jedina ekipa iz BiH.

Pet atletičara iz Bijeljine i na kraju takmičarskog dana pet medalja za Bijeljinu. Ema Kovač - zlatna medalja na 400m, Alesandro Manojlović - zlatna medalja na 400m, Anja Stević (stariji pioniri) srebrna medalja - bacanje koplja, Pavle Kovač (mlađi pioniri) srebrna medalja - vortex i Dragan Senić (stariji pioniri) bronzana medalja na 800m. Druga ekipa AK „Atletik“ učestvovala je u nedjelju na tradicionalnoj 10. Uličnoj trci u Vlasenici gdje su osvojili  tri srebrne medalje:  Edin Hamzić 2013. godište, Dušan Tanasijević 2009.  godište i u trci veterana,  Tanasijević Nemanja.