AK „ATLETIK“ NASTAVLjA NIZATI USPJEHE: NOVIH ŠEST TITULA PRVAKA RS :: Semberija INFO ::

AK „ATLETIK“ NASTAVLjA NIZATI USPJEHE: NOVIH ŠEST TITULA PRVAKA RS

Prije dva dana na Sokocu je održano Pojedinačno prvenstvo Republike Srpske za mlađe juniore i cicibane. Tehnički organizator takmičenja bio je Atletski klub "Glasinac" a učešće je uzelo 200 atletičara iz 15 atletskih klubova.

Atletičari Atletskog kluba „Atletik“ iz Bijeljine i na ovom prvenstvu su pokazali svoju snagu vrativši se u Bijeljinu sa 15 osvojenih medalja. Od 15 medalja šest je zlatnih, šampionskih, sedam srebrnih i dvije bronzane.

Zlatne medalje i titule prvaka RS za 2024. godinu osvojili su: Cvijetin Stević (100m), Ema Kovač (800m), Vlado Perković (3000m), Katarina Vujadinović (bacanje diska), Anja Stević (bacanje koplja) te štafeta 100-200-300-400 (Ema Kovač, Anja Stević, Lana Nešković i Iskra Jović).

Srebrne medalje i titule viceprvaka za 2024. godinu osvojili su: Lana Nešković (400m), Dragan Senić (800m), Luka Pajkić – dvije srebrne medalje (skok uvis i 110m prepone), Vojislav Todorović (3000m), Cvijetin Stević (skok udalj) i Marija Perković (bacanje kugle) dok su bronzane medalje osvojili Bojan Milunović (110m prepone) i Katarina Vujadinović (bacanje kugle).

-Na Pojedinačnom prvenstvu Republike Srpske za mlađe juniore/ke bili smo najuspješniji klub sa 13 titula prvaka i viceprvaka i dvije bronzane medalje. Osvojili smo medalje u skoro svim atletskim disciplinama i pokazali da i u ovoj kategoriji imamo najkvalitetnije atletičare. Na Kupu RS za cicibane imali smo dvije ekipe najmlađih atletičara našeg kluba koji su se odlično borili sa starijim drugarima i ostvarili odlične rezultate i nove lične rekorde. U pratnji trenera Srđana i Vedrana na takmičenju su nastupili: Edin Hamzić, Stevan Nestorović, Kosta i Arsen Radovanović, Novak Mičić, Luka Senić, Andrijana Kulić, Sofija Marković, Marija Pilipović, Mia Gavrić, Una Mirić, Dunja i Dara Džuveleković, Katarina Ratković, Nesiba Ćosić, Minja Mitrović i Lena Živanović. Ako uzmemo u obzir da je skoro cijela ekipa 2014. godište i mlađi, mi možemo da budemo ponosni na ove male šampione“, stoji u saopštenju AK „Atletik iz Bijeljine.