„BIJELjINA OPEN 2024“: MLADI KARATISTI KK „UNSU“ JOŠ JEDNOM BRILjIRALI :: Semberija INFO ::

„BIJELjINA OPEN 2024“: MLADI KARATISTI KK „UNSU“ JOŠ JEDNOM BRILjIRALI

Prije dva dana u Bijeljini je održan 18. međunarodni karate turnir „Bijeljina OPEN – Noć šampiona 2024“ na kojem je nastupilo 420 takmičara u 531 kategoriji. Osim karatista iz BiH, Bijeljina je ugostila sportiste iz još deset evropskih zemalja.

Nakon ljetnje pauze, karatisti KK „UNSU“ iz Bijeljine nastavili su pripreme za nastavak sezone gdje im je nastup na turniru „Bijeljina OPEN – Noć šampiona 2024“ došao kao odlična prilika da na domaćem terenu pokažu visok nivo forme. U nedjelju je 21 takmičar KK „UNSU“ nastupio u 35 kategorija pri čemu su osvojili 22 medalje. Raduje činjenica da je veliki broj medalja osvojen upravo od mladih takmičara koji su na taj način nastavili nizati uspjehe na važnim turnirima.

U katama je osvojeno sedam medalja, tri zlatne i po dvije srebrne i bronzane. Zlatne medalje su osvojili Bogdan Gordić (dječaci, 8 godina), Stefan Miličić (dječaci, oranž pojas, 8 godina) i Luka Petrović (dječaci, oranž pojas, 10 godina). Srebrne su osvojili Nikolina Ina Ivković (djevojčice, 9 godina) i Milica Mijić (kadetkinje) dok su bronzane medalje osvojili Uroš Jakovljević (dječaci 10 godina) i Stefan Vignjević (dječaci, oranž pojas, 9 godina).

Kada su borbe u pitanju, takmičari KK „UNSU“ osvojili su 15 medalja od čega jednu zlatnu, šest srebrnih i osam bronzanih. Zlato je osvojio mladi Isak Panić u konkurenciji dječaka 8/9 godina, -26kg. U ovoj kategoriji su dominirali UNSU-ovci jer su od četiri takmičara na pobjedničkom postolju trojica bila iz ovog bijeljinksog kluba. Pored zlatnog Isaka srebrnu medalju je osvojio Stefan Vignjević (njegova druga na turniru) a bronzanu Lazar Mitrović. Srebrna odličja osvojili su još Bogdan Gordić (dječaci 8/9 godina, -30kg), Uroš Jakovljević (dječaci 10 godina, -45kg), Iva Andrić (djevojčice 12 godina, -45kg) i Mia Milica Vujić sa dvije srebrne medalje (kadetkinje, -54kg i kadetkinje apsolutna open kategorija). Kategorija do 54 kilograma je bila jedna od najbrojnijih na turniru gdje je Milica u konkurenciji 17 izuzetno kvalitetnih takmičarki izborila visoko drugo mjesto.

Bronzane medalje u borbama osvojili su Nikolina Ina Ivković (djevojčice 8/9 godina, -28kg), Uroš Jošić (dječaci 12 godina, -37kg) i Marija Mijić (djevojčice 13 godina, +54kg) dok su dvije takmičarke osvojile po dvije bronzane medalje: Andrea Predić (djevojčice 11 godina, -36kg i djevojčice 12 godina, -35kg) i Jana Ivković (djevojčice 12 godina, -40kg i djevojčice 13 godina, -39kg).

-Osjećamo se počašćeni što su naši takmičari krajem prošle sedmice proveli tri dana na odličnom, najprije, karate kampu pa potom međunarodnom turniru. Svi karate klubovi iz Bijeljine imaju našu maksimalnu podršku jer smatramo da svaki ovakav događaj na najbolji način promoviše karate sport. Obzirom da godinama unazad i sami organizujemo međunarodni turnir znamo koliko je teško i kompleksno odnosno koliko truda treba uložiti u organizaciju jednog ovakvog događaja. U tri dana smo imali kamp sa vrhunskim instruktorima i kvalitetno takmičenje koje smo iskoristili za nastup većeg broja naših takmičara i takmičarki naročito u mlađim kategorijama. Zadovoljni smo plasmanom među četiri najuspješnija kluba na turniru i sa nestrpljenjem očekujemo nastavak takmičarske sezone“, izjavio je za „Semberije INFO“ Goran Ivković, trener KK „UNSU“ iz Bijeljine.