UEFA Liga nacija: Italija trijumfovala u utakmici za treće mjesto, finale na BHRT-u :: Semberija INFO ::

Федерико Димарко - Фото - АА

Fudbalska reprezentacija Italije osvojila je treće mjesto u UEFA Ligi nacija u sezoni 2022/2023. godine. U finalu ovosezonske UEFA Lige nacija večeras od 20.45 sati u Rotterdamu sastaju se Hrvatska – Španija, a utakmicu gledajte na BHT1 i bhrt.ba. ​​

U utakmici za treće mjesto danas u Enšedeu (Nizozemska) Italijani su pobijedili Nizozemsku, rezultatom 3:2.

Federiko Dimarko, nakon veoma lijepe i brze akcije gostiju, u 6. minutu precizno je šutirao iskosa sa lijeve strane u kontraugao i doveo Italijane u vodstvo - 1:0. Popularni ”azuri” bolju igru su krunisali, odnosno prednost udvostručili u 20. minutu, kada se u strijelce upisao Davide Fratezi - 2:0.

Domaći su se vratili u meč u 68. minutu kada je na 1:2 smanjio Stiven Bergvijn. Međutim, odluka je pala četiri minuta kasnije. Italijani su istrčali kontranapad kojeg je u novi pogodak ”pretvorio” Federiko Kieza - 3:1.

Nizozemci su vratili neizvjesnost u 89. minutu. Georginio Wijnaldum je pogodio za 2:3, ali u 10 minuta sudijske nadoknade ”oranje” nisu imale snage za novi gol i produžetke.