RK Bijeljina savladala Banjalučku Mladost :: Semberija INFO ::

RK Bijeljina savladala Banjalučku Mladost

RK Bijeljina - RK Mladost 34:28

U utakmici 18 kola prve M:tel lige Republike Srpske u rukometu domaća ekipa je zasluženo osvojila nove bodove.

Prvo poluvrijeme domaća ekipa Bijeljine je riješila u svoju korist rezultatom 15:14.

U prvom poluvremenu najraspoloženiji su bili kapiten Latinović, Buljugija i stub odbrane Darko Marković.

Drugo poluvrijeme ekipa Bijeljine je zaigrala mnogo agilnije.

Golman Đerić Đorđe vezuje tri odbrane i odvaja rezultatski ekipu Bijeljine na pet golova razlike. Niz odbrana nastavlja Dejan Žarković koji brani tri odlična šuta gostiju iz Banjaluke i time održava rezultatsku prednost.

U napadu domaće ekipe posebno se istakao bivši reprezentativac Bosne i Hercegovine Bakir Buljugija sa 10 postignutih golova, Luka Jevtić je postigao 8 golova, kapiten Latinović 6, Siniša Purić 4, Stevanović 3, Škorić 1, Marković 1, Milić 1.

Ekipa iz glavnog grada je pruzila dobar otpor i prikazala školski rukomet.

Ono sto posebno raduje, pored dobre igre Bijeljinskih rukometaša, je prisustvo sve većeg broja publike i podrške sa tribina.

Sljedeće 19 kolo ekipa Bijeljine igra protiv RK Drina iz Zvornika.