Првенство БиХ у атлетици: Ема и Алесандро на побједничком постољу :: Semberija INFO ::

Првенство БиХ у атлетици: Ема и Алесандро на побједничком постољу

Првенство БиХ у атлетици за сениоре ове је године одржано у Зеници, а најбољи атлетичари су током два дана имали прилику да освоје медаље и титуле и да оборе личне рекорде!

Атлетски клуб "Атлетик" из Бијељине представило је троје атлетичара који су наступили у пет атлетских дисциплина, освојивши при том је три медаље: златну, сребрну и бронзану!

Алесандро Манојловић је наступао у двије дисциплине. У дисциплини 400м препоне освојио је златну медаљу и титулу првака БиХ за 2024. годину поставивши том приликом нови рекорд од 55.61с. Алесандро се окитио и бронзаном медаљом у дисциплини 110м препоне.

Ема Ковач, млађа јуниорка трчала је 800м и освојила сребрну медаљу и тако изборила титулу вицепрвака БИХ за ову годину.

Ивана Михајловић је учешће узела у дисциплини бацање кугле док је на 3000м стипл морала одустати.