Змајеви ипак без друге фазе :: Semberija INFO ::

Змајеви ипак без друге фазе

Рукометаши Босне и Херцеговине нису успјели да се у првом историјском наступу на Европском првенству домогну друге фазе јер су у 2. колу Групе Д поражени од Португала 24:27 (11:12).

Ово је екипи Билала Шумана након пораза од Норвешке био други неуспјех на ЕП чиме су изгубили све шансе за пролаз даље па ће у уторак са некадашњим свјетским шампионима Французима играти са престиж.

Што се тиче окршаја са Португалцима, он је био прилично изједначен све до завршнице. Оба тима су имала периоде добре игре у којима су правили мини-серије од 2:0 и 3:0, а сјајна игра бх. тима виђена је почетком другог полувременеа када су "змајеви" водили 14:12, а њихови ривали осам минута нису знали како да матирају расположеног голмана Небојшу Граховца.

Ипак, Португлаци су направили серију 5:0, преузели вођство којег до краја нису испустили. БиХ је након меча имала теоретску шансу да прође даље, али за то им је требало да Французи побиједе Норвежане, а потом да изгубе од БиХ и да Португалци надиграју Норвежане.