Sferopulosova diploma: Zvezdina sedma pobjeda u nizu protiv Partizana :: Semberija INFO ::

Sferopulosova diploma: Zvezdina sedma pobjeda u nizu protiv Partizana

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet savladali su prvom meču finala Superlige Srbije ekipu Partizana sa 89:88.

Veoma brzo nakon finalne serije u ABA ligi, ova dva tima su se sastali u novom finalu. Nakon što je Partizan poveo sa 10:7, uslijedila je serija Crvene zvezde Meridianbet za 19:10. Prvi period je bio veoma efikasan i nakon deset minuta bilo je 31:24 za domaćina.

Aleksa Avramović i Uroš Trifunović su primakli Partizan na 35:34, a onda je Džejlen Smit izjednačio na 38:38. Branko Lazić je poentirao za 42:39, da bi Kevin Panter i Danilo Anđušić preokrenuli trojkama na 49:47, te je tim Željka Obradovića vodio na poluvremenu sa 52:51.

Nemanja Nedović je vratio prednost domaćinu na 56:54, ali se ubrzo i povrijedio. Nakon što je Partizan imao prednost od 62:60, uslijedila je serija Crvene zvezde Meridianbet za 71:62. Pred kraj treće četvrtine Avramović je dao trojku za -4 (77:73), piše Meridiansport.

Onda se povrijedio i Jago dos Santos i za njega je ovaj meč bio završen, a nakon što je Zvezda vodila sa 83:75, gosti su uspjeli da se vrate i izjednače na 83:83.

Dejan Davidovac je poentirao za 87:83, pa je Zek Ledej izjednačio na 87:87, a onda je isti igrač promašio polaganje za vođstvo. Na samom kraju Ledej je pogodio nakon skoka, ali je dosuđen faul nad Lukom Mitrovićem i Zvezda je imala prednost od 89:87.

Potom je Dalibor Ilić napravio faul u periodu dok se lopta nije izvela i Ledej je iskoristio jedno slobodno bacanje, ali je Partizan promašio šut za pobjedu i ostalo je 89:88.