Boston pregazio Dalas na startu finala :: Semberija INFO ::

Boston pregazio Dalas na startu finala

Košarkaši Boston Seltiksa pobijedili su Dalas Meverikse 107:89 u prvoj utakmici velikog finala NBA lige.

Seltiksi su pregazili Meverikse na startu serije, čime su poslali snažnu poruku ekipi Džejsona Kida.

Luka Dončić je isporučio svoje, postigao je 30 poena, uz 12-26 iz igre, ali imao je samo jednu asistenciju, što samo pokazuje da mu Boston nije dozvolio da razigra saigrače.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je sjajni Džejlen Braun koji je postigao 22 poena, uz to je imao šest skokova, tri ukradene lopte, tri blokade i dvije asistencije, dok je Porzingis ubacio 20 poena za samo 21 minut.

Odličan doprinos dali su i Vajt, Holidej, Horford, Hauzer... Zanimljivo, Tejtum je ubacio svega 16 poena, uz 6-16, ali je Boston i pored toga očitao čas košarke Dalasu.

Kod Meveriksa su podbacili Irving sa 12 poena, 6-19 iz igre, Džons je šutirao svega 2-9, a centri gotovo nisu imali nikakav učinak.

Naredna utakmica igra se u noći između nedelje i ponedjeljka, prenosi B92.

Mirisalo je na katastrofu u prvom poluvremenu, s obzirom da je Boston na kraju prve četvrtine imao +17, 37:20.
Sipali su sa svih strana, a posebno raspoložen je bio povratnik Kristaps Porzingis kojem je ovo bila tek četvrta utakmica u ovogodišnjem plej-ofu.

Prednost Seltiksa je samo rasla, ali je Dalas uspio da sa -29 dođe do -21, što im je dalo tračak nade da mogu do preokreta u drugom poluvremenu.

Nošeni tom energijom, Mevsi su odlično otvorili treću četvrtinu. Dončić je briljirao i zahvaljujući njegovoj sjajnoj igri gosti su došli do samo -8, 72:64.

Međutim, to je bilo sve što smo vidjeli od šampiona Zapadne konferencije. Boston je imao odgovor i novom serijom je slomio otpor rivala.

U posljednju četvrtinu ušlo se sa rezultatom 86:66, Dalas ovoga puta nije uspio da smanji zaostatak i Seltiksi su rutinski priveli utakmicu kraju.