Лудница у Мостару: Зрињски од минус три до преокрета у историјској утакмици :: Semberija INFO ::

Лудница у Мостару: Зрињски од минус три до преокрета у историјској утакмици

Фудбалери Зрињског преокренули су три гола заостатка у историјском мечу против низоземског АЗ Алкмара у мечу првог кола групне фазе Лиге конференција и дошли до побједе од 4:3.

У питању је историјским меч јер ово је прва утакмица било којег клуба из БиХ у европским такмичења.

Кренуло је лоше по домаћина. Већ десетом минуту повео је АЗ голом Ван Бредеродеа, предност је удуплао Мијнанс у 33. минуту, а Де Вит је поставио 0:3 у 44. минуту.

Онда слиједи фуризни преокрет Зрњског. Прво је на 1:3 смањио Кожуљ, а потоп резултатски прикључак Мостарци хватају у голом Ћорлуке у 68. минуту. До изједначења "племићи долазе у 70. минуту када је голмана АЗ-а матирао Хрвановић.

Тотална лудница настала је у 81. минуту када је Кожуљ постигао свој други гол на вечерашњем мечу за потпуни преокрет и 4:3 на семафору.

Фудбалери Зрњског дошли су до епске побједе.