Barbora Krejcikova osvojila Vimbldon :: Semberija INFO ::

Barbora Krejcikova osvojila Vimbldon

Čehinja Barbora Krejcikova je u finalu ovogodišnjeg Vimbldona pobijedila italijansku teniserku Jasmin Paolini s 2:1 u setovima (6:2, 2:6, 6:4).

Krejcikova je imala 90 posto ubačenih prvih servisa i svojoj protivnici nije ponudila nijednu break šansu te je nakon 36 minuta osvojila prvi set sa 6:2.

U drugom setu su se uloge u potpunosti promijenile te Paolini odnosi set istim rezultatom kao što je Čehinja to učinila u prvom, 6:2.

U trećem setu i jedna i druga teniserka nisu imale pretjeranih problema na svom servisu. U sedmom gemu, Krejcikova je oduzela servis protivnici i prednost breaka je sačuvala do kraja.

Dvadesetosmogodišnja Čehinja iz Brna je prvi Grend Slem u singlu osvojila 2021. godine kada je u finalu Rolan Garosa savladala Anastasiju Pavljičenkovu. Ovo joj je druga titula na Grend Slem turnirima.

Izvor: Anadolija (J.K.) / BHRT