KARATE KLUB ŠAMPIONI: NOVICKI JE VRATIO ŠAMPIONSKU FORMU :: Semberija INFO ::

KARATE KLUB ŠAMPIONI: NOVICKI JE VRATIO ŠAMPIONSKU FORMU

Šestoro takmičara Karate kluba „Šampioni“ iz Bijeljine juče su učestvovali na karate turniru „BH Banja Luka OPEN 2024“. Radi se o izbornom turniru na kojem su takmičari prikupljali poene zahvaljujući kojima su imali priliku osigurati svoje mjesto u karate reprezentaciji BiH. Pored takmičara KK „Šampioni“ učestvovalo je još 363 karatista iz 73 bh. karate klubova.

KK „Šampioni“ su nastupili u sastavu: Emilija Bogdanović (kadetkinje, -47kg), Milica Marić (kadetkinje, -61kg), Aleksandar Saša Živanović (kadeti, -57kg), Mihajlo Mitrić (juniori, -55kg), Sinan Paljevac (U21,-75kg) i Aleksandar Novicki (U21,-84kg).

-Mogu reći da smo zadovoljni postignutim rezultatima. Da nas je sreća pogledala bilo bi još sjajnijih medalja ali ne žalimo se – u Banja Luci su nastupili najbolji od najboljih karatista koji u ovoj sezoni imaju top formu. Aleksandar Novicki je osvojio zlatnu medalju u veoma jakoj konkurenciji i to nas jako veseli da se Aleksandar vraća u svoju prepoznatljivu šampionsku formu. Ovom zlatnom medaljom on je samo potvrdio svoje mjesto u reprezentaciji BiH sa kojom će u narednom periodu nastupiti na velikim turnirima. Srebro je osvojio Sinan Paljevac u jednoj preteškoj grupi i pokazao svima nama da na njega moramo računati. Bronzane medalje su osvojili Mihajlo Mitrić i Milica Marić koja je u konkurenciji 17 najboljih kadetkinja koje BiH u ovom momentu ima uspjela osvojiti treće mjesto. Aleksandar Saša Živanović je osvojio peto mjesto dok je Emilija Bogdanović prerano ispala iz takmičenja“, rekao je za „Semberija INFO“ Milorad Marković trener KK „Šampioni“.