Igokea pala u nastavku :: Semberija INFO ::

Igokea pala u nastavku

VIRCBURG - Košarkaši Igokee nisu uspjeli da naprave iznenađenje u drugom kolu FIBA Lige šampiona. Vircburg je na svom parketu slavio 98:80 a do pobjede su došli boljom odbranom u drugom dijelu meča.

Igokea je na startu odigrala veoma kvalitetno u oba pravca. Zaustavili su najbolje igrače rivala, a bili su odlični u napadu. Terel Karter je pravio velike probleme odbrani rivala pa je tim iz Republike Srpske imao i plus devet (30:39).

Međutim domaći tim se brzo vratio zbog odličnog šuta Zeka Seljasa za tri poena. Uspio je Vircburg da podigne intenzitet odbrane i da dođe do izjednačenja 41:41. Odigrali su odlično prvo poluvrijeme dok su u nastavku domaći bili ti koji su diktirali ritam.

U nastavku je Majk Dejvis pronašao napadački ritam. Igokea nije uspjela da ga zaustavi pa je domaći u trećem periodu stekao dvocifrenu prednost. Ekipa trenera Nenad Stefanovića je pokušala da se vrati, borili su se do kraja. Uspjeli su da smanje na sedam poena ali nisu imali snage za potpuni preokret. Umjesto toga uslijedio je pad kad je Terel Karter dobio petu ličnu. Vircburg je došao do 20 poena prednosti.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Majk Dejvis i Zek Seljas koji su ubacili po 25 poena. Kod Igokee Terel Karter je imao 16 poena, dok je Boriša Simanić dodao 14. U narednom kolu Igokea gostuje kod Hapoel Holoma. Prije toga će imati derbi meč ABA lige protiv Crvene zvezde.

Izvor: Glas Srpske