Tri medalje za Mitra Jovaševića sa prvenstva BiH u atletici :: Semberija INFO ::

Tri medalje za Mitra Jovaševića sa prvenstva BiH u atletici

U Sarajevu je tokom vikenda održano Prvenstvo BiH u atletici za mlađe juniore i juniorke. Član Atletskog kluba "Akademac", Mitar Jovašević nastupao je u tri kategorije i sve tri trke završavao na pobjedničkom postolju.

Prvog dana takmičenja Mitar je osvojio srebrnu medalju i titulu vicešampiona Bosne i Hercegovine na 100m dok je u trci na 400m osvojio bronzanu medalju.

Drugog dana takmičenja najboljih mladih bh. atletičara, Mitar je osvojio još jednu vicešampionsku titulu. Naime, u trci na 200m Mitar Jovašević je osvojio drugo mjesto i srebrnu medalju te na taj način još jednim pokazao da se radi o jednom od najperspektivnijih mladih atletičara u BiH.