Košarkaši Studentskog centra pobijedili Partizan i osvojili Superkup :: Semberija INFO ::

Košarkaši Studentskog centra pobijedili Partizan i osvojili Superkup

PODGORICA - Košarkaši Studentskog centra osvojili su Superkup regionalne ABA lige, pošto su sinoć u finalu u Podgorici savladali Partizan rezultatom 83:81 (25:22, 17:18, 21:26, 20:15).

Studentski centar je trijumfom protiv Partizana stigao do prvog trofeja Superkupa ABA lige u istoriji kluba.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Kevin Panter sa 23 poena, dok je Zek Ledej dodao 13. U pobjedničkom timu ekipe iz Podgorice najbolji je bio Obri Dokins sa 18 poena, dok je Kenan Kamenjaš ubacio 14.

Košarkaši Studentskog centra su vodili u većem dijelu prve četvrtine, a podgorički klub je u sedmom minutu imao prednost od 19:14. Studentski centar je prvu četvrtinu dobio rezultatom 25:22. Domaći košarkaši su najveću prednost imali u 16. minutu (40:29). Partizan je serijom 9:0 prišao na 40:38, a prvo poluvrijeme je završeno vođstvom Studentskog centra rezultatom 42:40.

Partizan je zaigrao angažovanije na startu treće četvrtine, a "crno-bijeli" su 24. minutu poveli 50:45. Studentski centar je uspio da izjednači na 50:50, a onda se igralo poen za poen. Partizan je u posljednju četvrtinu ušao sa vođstvom 66:63. "Crno-bijeli" su imali prednost u većem dijelu posljednje četvrtine, a Studentski centar je na 37 sekundi prije kraja prišao na 81:80.

Partizan nije iskoristio napad, a Borna Kapusta je pogodio trojku za vođstvo Studentskog centra 83:81. "Crno-bijeli" potom nisu iskoristili posljednji napad, a trofej je pripao Studentskom centru.

Treće mjesto osvojila je Budućnost, koja je pobijedila Igokeu 79:68. Pjeto mesto pripalo je Megi, koja je nadigrala Zadar 101:78. FMP je osvojio sedmu poziciju, pošto je poslije produžetka nadigrao Cedevita Olimpiju 85:81.

Nova sezona u ABA ligi počinje 29. septembra.

Kenan Kamenjaš MVP

Košarkaš Studentskog centra Kenan Kamenjaš je izabran je za najkorisnijeg igrača (MVP) Superkupa regionalne ABA lige.

Kamenjaš je u finalu postigao 14 poena i imao je osam skokova i dve asistencije za 28 minuta u igri. On je prosječno na tri meča Superkupa postizao 11 poena i imao je 8,7 skokova po utakmici.