Futsal: Utakmica u Bijeljini opravdala status derbija kola :: Semberija INFO ::

Futsal: Utakmica u Bijeljini opravdala status derbija kola

U 11. kolu Premijer lige BiH u futsalu derbi kola igrao se sinoć u Bijeljini, gdje je domaćin KMF "Radnik MD Shop" dočekao ekipu GFC "Sarajevo". U prošlosti su utakmice ova dva tima bile veoma uzbudljive i na terenu su prštale iskre između igrača a i publika je imala priliku da vidi veliki broj izvrsnih poteza iskusnih futsalera iz obje ekipe.
Iako ni jedna ekipa sinoć nije nastupila kompletna (kod Bijeljinaca golman Ružičić i kapiten Pavić a kod gosti Mršo i Duvnjak) igrači koji su nastupili priredili su izvrsnu partiju. Nakon početnog ispitivanja snaga gosti u šestoj minuti dolaze u prednost, ali odmah u sljedećem napadu Marinković poravnjava rezultat. Na poluvrijeme se odlazi pri rezultatu 3:1. U drugom poluvremenu KMF "Radnik MD Shop" nastavlja sa svojim prepoznatljivim "viškom" i to daje rezultata. Na kraju je rezultat 6:3 u korist domaćina, a strijelci za domaću ekipu su bili Mirko Marinković i Davor Arnautović obojica po tri pogotka. Ovom pobjedom Bijeljinci su zadržali prvo mjesto, a nakon reprezentativne pauze slijedi im veliki derbi, kada gostuju u Mostaru, u reprizi prošlosezonskog finala doigravanja.