Sarajevo se ispromašivalo protiv Spartaka: Odluka pada u Trnavi :: Semberija INFO ::

Sarajevo se ispromašivalo protiv Spartaka: Odluka pada u Trnavi

Fudbaleri Sarajeva remizirali su večeras na Olimpijskom stadionu „Asim Ferhatović Hase – Koševo“ protiv Spartaka iz Trnave u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za UEFA Konferencijsku ligu.

Susret je završen rezultatom 0:0, a konačnim ishodom mogu biti puno zadovoljniji gosti, jer su domaćini tokom 90 minuta meča propustili niz odličnih prilika.

Pred više od 20.000 navijača Sarajevo je u prvom poluvremenu u potpunosti nadigralo protivnika koji je samo pukom srećom uspjevao spasiti svoj gol. U prvih 45. minuta utakmice izabranici Zorana Zekića su propustili realizovati tri kolosalne prilike.

I u nastavku susreta Sarajevo je nastavilo sa intenzivnim napadima, ali se ekipa Spartaka uspješno branila.

Ekipa iz Slovačke odoljela je brojnim napadima „bordo tima“, pa će odluka putniku u naredni krug takmičenja pasti za sedam dana u revanšu u Trnavi.