PET MEDALjA ZA AKADEMCE NA TRCI „PRIJEDOR 2024“ :: Semberija INFO ::

PET MEDALjA ZA AKADEMCE NA TRCI „PRIJEDOR 2024“

U okviru obilježavanja 16. maja – Dana Grada Prijedora u ovom je gradu jučer organizovana 63. Međunarodna ulična trka “Prijedor 2024”. Učestvovali su atletičari iz BiH, Kenije, Mađarske, Rusije, Amerike, Slovenije, Hrvatske, Srbije i Crne Gore a najuspješniji u seniorskoj konkurenciji bili su Kenijci Valentina Džebet (2000m) i Albert Kipkorir Tonui (4500m). Među nekoliko stotina učesnika našli su se i atletičari Atletskog kluba „Akademac“ iz Bijeljine.

-Atletski klub „Akademac“ iz Bijeljine poslao je šest takmičara da predstavljaju naš klub na ovoj prestižnoj manifestaciji. Njihova posvećenost i pripreme su se isplatili, jer su se vratili sa značajnim rezultatima, ističući se među jakom konkurencijom i osvojivši pet medalja. Zlatne medalje su osvojili Anđela Radenković i Lara Ćevriz, srebrne Zoran Blagojević i Valentina Laketić dok je bronzanu medalju osvojila Ivona Ćevriz. Njihov sjajan nastup na stazi nije samo donio slavu klubu, već je istakao i talenat i predanost sportista iz Bijeljine. Naši takmičari pokazali su izuzetnu upornost i fokus tokom trke, ističući se među jakom i brojnom konkurencijom svojih vršnjaka. Ovo je veliki dan za naš klub. Osvojiti pet medalja na ovako konkurentnoj trci je izuzetan uspjeh“, izjavio je Miodrag Marjanović, trener AK „Akademac“ iz Bijeljine.