Novi poraz "crno-bijelih" u ABA ligi :: Semberija INFO ::

Novi poraz "crno-bijelih" u ABA ligi

Izvor: Tanjug / Glas Srpske

​ZADAR - Košarkaši Partizana poraženi su večeras u gostima od ekipe Zadra rezultatom 84:68 (20:13, 27:21, 16:16, 21:18) u meču 13. kola regionalne ABA lige.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Tristan Vukčević sa 16 poena, dok je Zek Ledej ubacio 11. Kod domaćih, najbolji je bio Luka Božić sa 26 poena, dok je Dario Drežnjak dodao 25.

"Crno-beli" se trenutno nalaze na trećem mjestu na tabeli regionalnog takmičenja sa devet pobeda i četiri poraza, dok je Zadar šesti sa sedam pobjeda i šest poraza.

Košarkaši Partizana će u narednom kolu ABA lige 30. decembra gostovati Mornaru, dok će Zadar dočekati Budućnost.

Navijači Zadra su ovacijama dočekali trenera Partizana Željka Obradovića, koji je zahvalio pristalicama domaćeg tima na srdačnom dočeku.

Košarkaši Zadra ušli su bolje u meč i u četvrtom minutu poveli 11:4. Domaći košarkaši su potom držali prednost od pet do sedam u većem dijelu prve četvrtine. Zadar je prvu dionicu riješio u svoju korist rezultatom 20:13.

Zadar je početkom druge četvrtine stigao do dvocfrene prednosti od 27:15. Domaći košarkaši su kažnjavali sve greške igrača Partizana, a u 14. minutu bilo je 34:20 za Zadar. Igrači domaćeg tima su održavali visoku prednost, a Zadar je prvo poluvreme dobio rezultatom 47:34.

Domaći košarkaši su početkom treće četvrtine stekli prednost od 15 poena - 49:34. Partizan je potom serijom 12:3 u 26. minutu smanjio prednost Zadra na 52:46. "Crno-beli" nisu iskoristili nekoliko napada, a Zadar je kaznio greške gostujućih igrača i ponovo je stekao dvocifrenu prednost (56:46). Zadar je u posljednju četvrtinu ušao sa vođstvom od 63:50.

Zadar je na početku posljednje četvrtine poveo 70:50. "Crno-bijeli" su smanjili na 70:55. Partizan je potom ostao bez dvojice igrača pošto su se povredili Pi-Džej Doužer i Alen Smailagić, a Zadar je stigao do prednosti od 76:55. Košarkaši Zadra su zatim održavali visoku prednost i na kraju su pobjedili rezultatom 84:68.