OSAM MEDALjA ZA KK „ŠAMPIONI“ NA PRVENSTVU REPUBLIKE :: Semberija INFO ::

OSAM MEDALjA ZA KK „ŠAMPIONI“ NA PRVENSTVU REPUBLIKE

Prvenstvo Republike Srpske u karateu za kadete, juniore i mlađe seniore održano je u nedjelju u Gradišci.
Organizator prvenstva bio je Klub borilačkih vještina „Niten“ a turnir je okupio 270 učesnika iz 35 klubova.

Karate klub „Šampioni“ iz Bijeljine na Prvenstvu je nastupio sa 12 takmičara koji su se u Bijeljinu vratili sa osam osvojenih medalja – dvije zlatne i po tri srebrne i bronzane.

Aleksandar Novicki (U21, +84kg) i Lazar Marković (U21, -75kg) osvojili su zlatne medalje. Miloš Simić je postao vicešampion Republike Srpske u dvije kategorije (U21, -75kg i juniori, -76kg). Srebrnu medalju i vicešampionsku titulu je osvojio i Sinan Paljevac (juniori, -68kg).

Bronzane medalje su osvojili Mihajla Simić (kadetkinje, +61kg) i Aleksandar Saša Živanović (kadeti, -57kg). Živanović je osvojio još jednu bronzanu medalju u katama u ekipnoj konkurenciji. „Bronzanu“ ekipu KK „Šampioni“ činili su Jakov Perić, Božidar Simikić i Aleksandar Saša Živanović.