Vlahović prvi put u 2023. strijelac na uzastopnim mečevima :: Semberija INFO ::

Vlahović prvi put u 2023. strijelac na uzastopnim mečevima

Vlahović prvi put u 2023. strijelac je na uzastopnim mečevima. Fudbaleri Juventusa su kao gosti pobijedili Atalantu 2:0, a srpski reprezentativac Dušan Vlahović je kao rezervista postigao drugi gol za "staru damu", u 90+7. minutu Vlahović je odlično istrčao kontranapad i poslije dodavanja Federika Kijeze precizno šutirao sa ivice šesnaesterca i tako prvi put u 2023. godini vezao dvije utakmice na kojima je postigao gol u dresu torinskog velikana.

​Tinejdžer Iling Džunior je u prvom startu u dresu Juventusa doveo goste u vođstvo u 56. minutu i tako nagoveijstio slavlje "stare dame". Vlahović je u igru ušao u 65. minutu umejsto Arkadijuša Milika, dok je Filip Kostić u 82. minutu ušao umjesto strijelca prvog gola. Juventus je pobjedom u Bergamu učvrstio drugo mjesto i sačuvao ogromnih pet bodova prednosti u odnosu na Milan, koji je prvi "ispod crte" kad su u pitanju mjesta koja vode u Ligu šampiona. Atalanta je porazom drastično smanjila šanse da se plasira u Ligu šampiona jer ima 58 bodova na šestom mjestu, pet manje od Intera koji je četvrti na tabeli Serije A.