Бостон освојио рекордну 18. НБА титулу :: Semberija INFO ::

Бостон освојио рекордну 18. НБА титулу

Кошаркаши Бостона освојили су титулу шампиона НБА лиге, након што су прошле ноћи на свом терену побиједили Далас са 106:88, у петој утакмици финалне серије. Бостон је тако укупном побједом од 4:1 у финалној серији стигао до 18. титуле у историји, прве од 2008, чиме је постао рекордер по броју освојених трофеја, оставивши Лос Анђелес Лејкерсе на 17 титула.

Селтикси су плеј-оф завршили са 16 побједа и само три пораза, а цијелу сезону са скором 80/21. Овај тим Бостона заузима друго мјесто у историји франшизе иза шампионског тима Селтикса из сезоне 1985/86. који је сезону завршио са 82 побједе и 18 пораза.

Најефикаснији у редовима шампиона на петој утакмици био је Џејсон Тејтум који је уписао 31 поен, 11 асистенција и осам скокова, Џејлен Браун је додао 21, а Џру Холидеј 15 поена и 11 скокова.

Лука Дончић је био најбољи у тиму Даласа са 28 поена и 12 скокова, док је Кајри Ирвинг утакмицу завршио са 15 поена.

Селтикси су од почетка меча били у предности, а од резултата 16:15 су серијом 12:3 завршили прву четвртину завршили са двоцифреном предношћу. На полувремену је Бостон имао плус 21, потом и до краја није дозволио Даласу да се врати у меч.

За најкориснијег играча (МВП) финалне серије проглашен је Џејлен Браун.

Извор: Бета (Х.С.) / БХРТ