Јокић наставио да ниже трипл-даблове :: Semberija INFO ::

Јокић наставио да ниже трипл-даблове

- Кошаркаши Денвер нагетса савладали су Торонто репторсе 125:119, а српски центар Никола Јокић уписао је 21. трипл-дабл у сезони са скором од 35 поена, 17 скокова и 12 асистенција, а уз то имао је и шест украдених лопти.

Нагетси су на свом терену стигли до 45. тријумфа у сезони, а поред тога имају 20 пораза и налазе се на другом мјесту Западне конференције, иза Оклахоме.

Најзаслужнији за тријумф шампиона НБА лиге био је Никола Јокић који је на паркету провео 38 минута. Српски ас је био одличан при шуту из игре, шутирао 14/26, а успио је и да погоди једну тројку из три покушаја. Јокић је био шест пута прецизан са линије пенала, уз то, имао је двије блокаде и двије изгубљене лопте, пише РТС.

Дуел је почео уједначеном игром тимова, Торонто, српског тренера Дарка Рајаковића је на крају друге дионице стигао до двоцифрене разлике, понајвише захваљујући серији од 15:2 у другој дионици.

Репторси су у финишу друге четвртине имали чак 22 поена разлике, при резултату 66:44, али је Денвер успио да смањи предност, те је резултат на полувремену био 68:51 за тим Дарка Рајаковића.

Денвер је ухватио прикључак у трећој четвртини, али није успео да дође до изједначења, те је Торонто имао 98:93 прије почетка одлучујућег дијела утакмице.

Преокрет је виђен на средини посљедње четвртине и на крају је Денвер стигао до трећег узастопног тријумфа.

Поред маестралног Јокића у тиму Нагетса истакли су се Џамал Мареј са 26 поена, 12 скокова и пет скокова, Ерон Гордон и Мајкл Портер са 19 поена.

На другој страни, Ер-Џеј Берет је имао 26 поена, девет асистенција и седам скокова, Kели Олиник је убацио 24, уз шест скокова, а Грејди Дик 17, уз седам асистенција.

Торонто је уписао четврти пораз у низу, а у следећем колу ће играти против Детроита, а Денвер ће се састати са Мајамијем.