БОСНА ОПЕН 2024: ДВА ЗЛАТА АЛЕКСАНДРА НОВИЦКОГ :: Semberija INFO ::

БОСНА ОПЕН 2024: ДВА ЗЛАТА АЛЕКСАНДРА НОВИЦКОГ

У Сарајеву је протеклог викенда одржан један од најмасовнијих карате турнира у сезони. Ради се 18. Отвореном првенству у каратеу „Босна ОПЕН 2024“ на којем је 1321 такмичар остварио 1468 наступа. Каратисти су стигли из 111 карате клубова из осам земаља а такмичари су се такмичили у категоријама пионира, кадета, јуниора, сениора и ветерана.

Карате клуб „Шампиони“ из Бијељине наступио је са својих 13 такмичара. Након изузетно напорног такмичарског дана бијељински каратисти су пут Семберије кренули са пет освојених медаља: три златне и по једном сребрном и бронзаном медаљом.

Двије златне медаље освојио је Александар Новицки и то у категорији млађих сениора У21, -84кг и у категорији сениора такође до 84 килограма. Треће злато за Шампионе освојио је Михајло Митрић у категорији јуниора, -55кг. Сребрну медаљу изборио је Синан Паљевац у категорији јуниора -68кг док је бронзано одличје освојио Ристо Ђокић у категорији млађих сениора -60кг.