Кошаркаши Будућности декласирали Црвену звезду :: Semberija INFO ::

Кошаркаши Будућности декласирали Црвену звезду

Извор: Танјуг / Глас Српске

​Кошаркаши Будућности декласирали су Црвену звезду резултатом 84:62 у мечу 19. кола АБА лиге који је обиљежио инцидент у трећој дионици кад су навијачи домаће екипе гађали тврдим предметима Адама Хангу.

Звезда сад има скор 16-3, а Будућност 14:5. Подгоричани су сад бољи у међусобном скору што би било пресудно ако окончају лигашки доо са истим учинком као Звезда која је први меч добила резултатом 95:86.

Прва четвртина је прошла у изједначеној игри, а Будућност је прву осетнију предност стекла кад је средином друге деонице имала плус 13 (31:18), а на 2,49 пре краја полувремена и плус 14 (39:25). На полувремену је било 46:36.

Средином треће дионице десио се инцидент, навијачи домаће екипе гађали су Адама Хангу кованицама и тврдим предметима, а послије краћег прекида, утакмица је настављена.

У посљедњих 10 минута ушло се са плус осам за домаћина (59:51). Четири минута прије краја било је плус 19 за Будућност (75:56) и већ тад је било јасно да ће домаћин славити. Звезда је катастрофално шутирала за три поена (3/24).

Јоги Ферел је предводио Будућност са 18 поена, Флечер Меги је дао 13, а Кенан Камењаш 111.

Лука Митровић је био најефикаснији у Звезди са 16 поена, Немања Недовић је дао 10, а Џоел Боломбој девет.

У наредном колу Црвена звезда дочекује Задар, али ће прије тога у петак угостити Жалгирис у 26. колу Евролиге.

Будућност у наредној рунди гостује Сплиту.