Исланд заледио "змајеве" у финишу, БиХ остала без шансе за ЕП :: Semberija INFO ::

Исланд заледио "змајеве" у финишу, БиХ остала без шансе за ЕП

Фудбалери Босне и Херцеговине изгубили су од Исланда 1:0 на гостовању у Рејкјавику у утакмици квалификација за Европско првенство 2024. године.

Иако се чинило да ће екипа селектора Мехмеда Кодре однијети макар бод са Исланда, шок је услиједио у самом финишу меча кад су Ислађани затресли мрежу "змајева".

Ово је четврти пораз БиХ у квалфикацијама и репрезентација је остала без икаквих шанси да се пласира на ЕУРО сљедеће године у Њемачкој.

Иако је утакмица наоко изгледала мирно, у другом дијелу гледали смо праву драму и прилике су сијевале на обје стране.

Имали су неколико шанси "змајеви" да затресу мрежу Исланђана, а посебно вриједи издвојити невјероватан промашај Едина Џеке у 71. минуту.

Миралем Пјанић је мајсторски извео слободан ударац и пронашао усамљеног Џеку који је с пет метара неометан промашио цијелу лопту и ова прилика је пропала.

Од тог тренутка фудбалери БиХ убацују у вишу брзину и стварају неколико изгледних шанси.

Двапут је опасно пријетио Џеко, али мрежа гола Исланда је мировала.

Огромну шансу у 85. минуту пропустио је Немања Билбија. Он је шутирао поред гола након убачаја Сеада Колашинца.

Силне промашаје бх. тима Исланђани су казнили на самом крају.

У 89. минуту Исланд је опасно припријетио када се али се Хаџикадунић бацио на ову лопту и сјајно је изблокирао. Потом Финбогасон шутира, али одбранио је то Шехић.

Ипак, Финбогасон је у идућем нападу погодио за 1:0. ВАР је провјеравао ситуацију, али ипак је погодак признат.