Канада преко Словеније до полуфинала Мундобаскета; Србија директно на Олимпијским играма :: Semberija INFO ::

Кошаркашка репрезентација Канаде пласирала се у полуфинале Свјетског првенства, пошто је данас у четвртфиналу Мундобаскета у Манили побиједила Словенију резултатом 100:89 (26:24, 24:26, 30:21, 20:18).

Канада је овим тријумфом омогућила репрезентацијама Србије и Њемачке да као двије најбоље пласиране европске селекције са СП изборе директно учешће на Олимпијским играма у Паризу наредне године.

Канада ће у петак од 10.45 часова у полуфиналу Мундобаскета играти са Србијом. У другом полуфиналу СП од 14.30 ће се састати селекције САД-а и Њемачке.

Најефикаснији у селекцији Канаде у данашњем мечу био је Шеј Гилџес-Александер са 31 поеном, док је Ри-Џеј Барет додао 24. У селекцији Словеније најбољи је био Лука Дончић са 26 поена, док је Клемен Препелич додао 22.

Селекција Канаде добила је прву четвртину резултатом 26:24, док је Словенија била боља у другом делу меча 26:24. Канада је заиграла ангажованије у другом полувремену, а у трећој четвртини максимална предност износила је 16 поена у 28. минуту (77:61). Словенија је до краја треће четвртине смањила предност Канаде на 80:71.

Канадски кошаркаши су у 33. минуту поново стекли 16 поена предности (92:76). Словенија је у 36. минуту пришла на минус девет (94:85), али је Канада одбила налет противника и заслужено је стигла до побједе.  У последњој четвртини искључени су Лука Дончић, као и кошаркаш Канаде Дилон Брукс.

Словенија ће у наставку такмичења на Мундобаскету играти сутра са Литванијом за пласман од петог до осмог мјеста.