Француска срушила енглеске снове и прошла у полуфинале Мундијала :: Semberija INFO ::

Француска срушила енглеске снове и прошла у полуфинале Мундијала

Фудбалери Француске побједили су репрезентацију Енглеске 2:1 и пласирали се у полуфинале Свјетског првенства у Катару, гдје ће играти против Марока.

Французи су повели у 17. минути голом Аурелијана Чуаменија , а тим резултатом завршено је прво полувријеме сусрета.

Енглези су друго полувријеме започели бољом игром, коју су крунисали у 53. минути када је свиран пенал над Букаком Саком, након чега је Хари Кејн изједначио с бијеле тачке.

Француска је поново повела у 78. минути голом Оливијa Жириja, док су Енглези још једном имали прилику изједначити с бијеле тачке.

Кане је и други пут преузео одговорност, али је шутирао високо преко гола што је Енглеску коштало елиминације.

Француска ће на путу до новог финала у сриједу играти против Марока, те има прилику да одбрани титулу свјетског првака.