ЗВЕЗДА"ПРЕГАЗИЛА " ПАО – 33 РАЗЛИКЕ! :: Semberija INFO ::

ЗВЕЗДА"ПРЕГАЗИЛА " ПАО – 33 РАЗЛИКЕ!

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Панатинаикос 81:48, у мечу осмог кола Евролиге.
После четири везана пораза у Евролиги, црвено-бели су прекинули лош низ и на свом паркету савладали грчку екипу.
За ПАО, који је сада на скору 2-6, није наступио српски репрезентативац Немања Недовић због повреде, иако се сат времена пре почетка утакмице загревао.
Шампион Србије и АБА лиге је сада на скору 3-5 у елитном такмичењу.
Најефикаснији били су Волтерс са 18, Холинс са 11 и Калинић са 10 поена.
На другој страни Мејкон је убацио 15, Сент Рос 10.
Као и на свакој утакмици Црвене звезде, имали смо тврд почетак, онда је Нејт Волтерс упалио машину.
Плејмејкер Звезде је везао 10 поена на старту, првих 10 поена Звезде на мечу и црвено-белима је донео + 4. Где је Волтерс стао, наставио је Никола Калинић.
Везао је четири поена и донео Звезди + 10, што је била серија 9:0, а онда је и уз фаул погодио за великих + 13.
Толика је разлика била на крају прве четвртине. ПАО је дао само осам поена за десет минута.
На старту друге четвртине гости праве серију 6:0 и смањују заостатак, али се Звезда брзо враћа на двоцифрену предност.
Волтерс је наставио да игра сјајно и после пет минута у другој четвртини имао је 16 постигнутих поена.
Звезда је играла фантастичну одбрану и Панатинаикос ништа није могао. Нису постигли ниједан поен три минута, а Марко Симоновић је погодио тројку, па погодио на улазу и запалио Пионир.
На минут и по до краја, Добрић погађа тројку, па Митровић полаже за + 19, највећу предност на утакмици.
У последњем минуту првог полувремена Звезда је била веома неопрезна и изгубила је две лопте. То је ПАО искористио, направио серију 6:0 и на полувремену је било + 13 за Звезду.
Сент Рос је на старту другог полувремена продужио серију на 8:0 и смањио на -11.
Звезда је затим направила серију 8:0, преко фантастичног Калинића који је погодио уз фаул, дуге двојке Волтерса и полагања и бацања Кузмића, па је поново било највећих + 19.
Одржавали су велику предност, а публику је на ноге дигао Холинс сјајним закуцавањем и атмосфера у хали је била одлична.
На крају треће четвртине било је великих + 21 за Звезду.
Звезда је јако кренула и у последњој четвртини и ПАО није имао никакво решење.
Митровић погађа флоутер, Ускоковић два бацања, Лазић једно због техничке Мејкона и када је Добрић преко човека погодио из угла тројку, Звезда је отишла на + 31.
Наставила је Звезда да погађа све до краја, одржала велику предност и веома убедљиво славила.