ЗВЕЗДА СРУШИЛА ПАО У АТИНИ: ЛОЈД ПОКАЗАО КЛАСУ ЈОШ ЈЕДНОМ :: Semberija INFO ::

ЗВЕЗДА СРУШИЛА ПАО У АТИНИ: ЛОЈД ПОКАЗАО КЛАСУ ЈОШ ЈЕДНОМ

Црвено -бели су обећали да ће покушати да изненаде и то су урадили.

Кошаркаши Црвене звезде победили су Панатинаикос са 86:82 у дворани "ОАКА" у Атини у 30. колу Евролиге.

Звезда тренутно има скор од 9-12, а Панатинаикос је на учинку 10-18.

Звезду је предводио Џордан Лојд са 27 поена, док је Кори Волден убацио 14.

Занимљива утакмица виђена је у ОАКА арени, а екипе су се смењивале у вођству.  Панатинаикос је доминирао у првих 15 минута меча, када је имао предност између четири и седам поена разлике 28:21.

Међутим , Звезда је до полувремена успела да анулира предност захваљујући расположеним Лојду и Волдену (40:40)
Драма на крају меча

У наставку меча видели смо две серије. Најпре Панатинаикос код резултата 44:48 прави 15 -0 серију за 59:48 и то је највећа предност на мечу једног тима. Изгледало је да ће то крај нада Звезде, али црвено-бели се не предају.

Узвраћају они серијом 17-0 на крају треће и почетком четврте четвртине за 59:65 вођство.

Одржавали су црвено-бели предност с (67:75) све до 37. минута када се ПАО направио серију за неизвесну завршницу 76:77.  Тада је прорадио Џордан лојди са пет везаних поена донео предност 79:82, затим се црвено-бели бране, па је у напду фаулиран Лазић на 11 секунди пре краја, који даје оба бацања за 79:84, али Хезоња даје брзу тројку за 82:84 на 7 секунди.

После тајмаута, лопта је ишла на Лојда који је фаулиран и који са два бацања решава меч.