Novi broj 1: Siner u polufinalu Rolan Garosa :: Semberija INFO ::

Novi broj 1: Siner u polufinalu Rolan Garosa

Italijanski teniser Janik Siner prvi je polufinalista ovogodišnjeg Rolan Garosa, što mu je najveći uspjeh na drugom gren slemu sezone.

Još uvijek drugi teniser svijeta je danas u četvrtfinalu savladao desetog igrača svijeta Grigora Dimitrova sa 3:0, po setovima 6:2, 6:4, 7:6.  Siner će nakon odustajanje Novaka Đokovića sa turnira preuzeti od ponedjeljka prvo mjesta na ATP listi.

Ipak, plasman u finale neće biti nimalo lako ostvariti obzirom da će ga čekati najjači protivnik do sada, a to će biti Karlos Alkaraz ili Stefanos Cicipas koji će večeras ukrstiti koplja u drugom četvrtfinalu.

Mnogo se više očekivalo od bugarskog tenisera. Ipak, njegove lađe su već potonule početkom meča kada je izgubio servis, Siner je dominirao i na kraju prvi set dobio sa 6:2.

Nastavio je Siner istim tempom i u drugom setu, dok je Dimitrov bio jednostavno nemoćan danas. Izgledao je kao da se u pojedinim momentima ne osjeća dobro na terenu. Italijan je odmah stigao do brejka i tako najavio ishod ovog seta. On mu je bio dovoljan da osvoji drugi set sa 6:4.

U trećem setu nešto bolja igra Dimitrova. Držao je servis sve do taj-brejka u kojem Italijan potvrđuje pobjedu maksimalnim rezultatom (7:3).