KADETI KK „BUDUĆNOST“ BRONZANI U SEZONI 2023/24. :: Semberija INFO ::

KADETI KK „BUDUĆNOST“ BRONZANI U SEZONI 2023/24.

Tokom prethodna dva dana Laktaši su bili domaćin finalnog turnira Prvenstva Republike Srpske u košarci za kadete. Plasman u završnicu prvenstva osigurale su četiri ekipe: KK „Budućnost BN“, KK „Varda HE“, KK „Borac“ i ekipa domaćina, KK „Student Igokea“.

U ponedjeljak, 20. maja igrani su polufinalni dueli u kojima su se sastali najprije KK „Student Igokea i KK Varda HE“ a potom KK „Budućnost BN“ i KK „Borac“. Bijeljinski dječaci su za jedan koš ispustili pobjedu protiv vršnjaka iz Banjaluke - rezultat na kraju meča je glasio 55:57 (16:14, 10:20, 8:20 i 21:3). Najefikasniji u redovima Budućnosti bili su Miljan Klještan sa 19 i Miloš Marković sa 17 poena. U listu strijelaca su se upisali još Đorđe Rikić (osam poena i 11 skokova), Ognjen Stanković (4p), Mladen Ilić (3p) te Novak Manojlović i Ognjen Boljanić sa po dva poena. U ekipi Borca je osam košarkaša postizalo poene a najefikasniji su bili Matija Vuković sa 16 i Aleksandar Vrećo sa 14 poena.

-Dobro smo otvorili utakmicu i vodili prvu četvrtinu. U drugoj i trećoj četvrtini Borac je bio bolji protivnik dok mi, jednostavno nismo mogli ništa da pogodimo. U zadnjoj četvrtini smo uspjeli da zaigramo puno bolje i stignemo rivala. Imali smo napad za produžetak ili pobjedu, ali nismo uspjeli iskoristiti taj napad“, oglasili su se nakon polufinalne utakmice iz KK „Budućnost BN“ naglasivši da je ovo prvi poraz njihovih kadeta u sezoni.

Juče, 21. maja igrana je finalna i utakmica za bronzanu medalju. Kadeti KK „Budućnost BN“ su u borbi za treće mjesto igrali sa KK „Varda HE“ i bez većih problema prešli ovu prepreku i rezultatom 56:87 savladali Višegrađane (21:17, 14:35, 9:15 i 12:20). Poene za Bijeljince su upisali Miloš Marković (28p), Miljan Klještan (13p i 10as), Đorđe Rikić (13p), Ognjen Jović (11p), Uroš Sojić (10p), Mladen Ilić i Matej Milošević po pet i Ognjen Boljanić dva poena. Nastup, bez upisanih poena, ostvarili su još Mateja Ilić (9sk i 3as), Ognjen Stanković (7sk) i Vasilije Petković. Ekipu je sa klupe vodila Suzana Milovanović.

Tokom finalnog turnira Prvenstva Republike Srpske u ekipi KK „Budućnost BN“ u dvije utakmice su se posebno istakli Miloš Marković koji je sa postignutih 45 poena bio najbolji strijelac turnira i Miljan Klještan kao najbolji asistent turnira sa 16 asistencija.

Titulu prvaka Republike Srpske u U16 kadetskoj konkurenciji osvojio je Košarkaški klub „Student Igokea“ čiji su košarkaši u finalnom susretu bili bolji od KK „Borac“ 80:67 (22:8, 19:20, 25:11 i 14:28).