КАРАТИСТИ РКС БМСиП УЧЕСТВОВАЛИ НА ТУРНИРУ У НОВОМ САДУ :: Semberija INFO ::

КАРАТИСТИ РКС БМСиП УЧЕСТВОВАЛИ НА ТУРНИРУ У НОВОМ САДУ

Протеклог викенда тим Регионалног карате савеза Бирча, Мајевице, Семберије и Посавине (РКС БМСиП) наступао је на 3. Међународном турниру "Борац Куп 2024" у Новом Саду, који организује Карате клуб "Борац 021".  У изузетној конкуренцији такмичари РКС БМСиП освојили су 11 медаља: четири златне, три сребрне и четири бронзане медаље.

У екипној конкуренцији женска кадетска екипа (Миа Милица Вујић, Наталија Бркић, Марија Гавриловић и Марија Трифковић) убједљиво је освојила прво мјесто.

-У Генералном пласману по успјешности наш Регионални карате савез освојио је друго мјесто. Имајући у виду чињеницу да је наш тим наступао само у дисциплини борбе, друго мјесто у укупном пласману више је него добро. Великој већини такмичара ово је био први турнир у овој такмичарској сезони у којој све њих очекује прегршт врло важних такмичења“, стоји у саопштењу РКС БМСиП.

Златне медаље су освојили: Миа Милица Вујић, кадеткиње (-54), Александар Новицки У21 (-84), Емилија Богдановић, кадеткиње (-47), екипа – кадеткиње, борбе (Вујић, Бркић, Гавриловић, Трифковић) док су сребрена одличја заслужили Марија Гавриловић, кадеткиње (54+), Лука Јовановић У21 (-75) и Тодић Тодор наде (-35). Четири бронзане медаље освојили су Лана Стевановић, кадеткиње (-54+), Наталија Бркић, кадеткиње (-54), Наташа Симеуновић, наде (-49) и Михајла Симић, кадеткиње (54+).

Такмичарски тим РКС БМСиП предводили су тренери: Горан Ивковић, Раденко Бабић и Лазар Марковић.