Четврти дерби у сезони Црвена звезда је победила – Партизан резултатом је 88:86 :: Semberija INFO ::

Четврти дерби у сезони Црвена звезда је победила – Партизан резултатом је 88:86

Детаљ са дербија (Фото / Танјуг/ Сава Радовановић)
Извор: Политика

Меч је одлучио ко ће бити првак АБА лиге пред плеј–оф.

Кошаркаши Црвене звезде и Партизана четврти пут ове сезоне су изашли на терен а Црвена звезда је славила резултатом 88:86  у вечитом дербију.

Овог пута у питању је 18. коло АБА лиге, а домаћин је, као и на почетку године, била  Црвена звезда.

У претходна три меча домаћин је користио предност играња пред својим навијачима у Арени. Уколико се то догоди и вечерас, то ће практично значити да су црвено-бели осигурали прво место пред плеј-оф.

Уколико тим Жељка Обрадовића тријумфује закoмпликоваће се борба за прво место у лигашком делу. Екипа Јаниса Сферопулоса је прва на табели са учинком 15-2, односно има две победе више у односу на црно-беле.

Судије на мечу Црвене звезде и Партизана биће Саша Пукл, Урош Обркнежевић и Јосип Радојковић.

Очекивани састави тимова:
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Смарт, Лазаревић, Теодосић, Ханга, Давидовац, Митровић, Лазић, Боломбој, Недовић, Гиедраитис, Гилеспи, Дос Сантос. Тренер: Јанис Сферопулос.

ПАРТИЗАН: Ледеј, Аврамовић, Копривица, Пантер, Смаилагић, Јарамаз, Нанели, Трифуновић, Доужер, Понитка, Камински, Кабокло. Тренер: Жељко Обрадовић.

Меч је почео у 19 часова .

Прва четвртина

Мало нервознија игра Партизана коју Црвена звезда користи и после седам минута у првој четвртини Звезда након закуцавања  Боломбоја, па полагања Гедраитиса води са 15:4

Неколико реализованих напада на обе стране терена и одмах је другачији утисак о утакмици. Игра се мало брже и ефикасније него што је то био случај на почетку меча, а у редовима Партизана пробудио се Френк Камински резултат је 19:11.

Игра Милош Теодосић, у финишу прве четвртине добија прилику да наступи. У веома кратком року испалио је тројку, али није погодио резултат је  22:13

Крај прве четвртине протекао је у знаку Милоша Теодосића завршила се прва деоница дербија у Београдској арени. Искусни плеј прво је погодио тројку, а затим избацио магичан пас у корнер за Дејана Давидовца, који се за лопту захвалио погођеном тројком. Било је то у последњој секунди прве четвртине, резултат 28:15

Крај прве четвртине 28:15

Друга четвртина

Максимална предност за Црвену звезду, након атрактивног додавања Недовића за Хангу 30:17

После кошкања Ледеј је добио неспортску, а Теодосић техничку грешку за инцидент на почетку друге четвртине. Ледеј је погодио једно, а Немања Недовић оба слободна бацања након ових судијских одлука па после 12 минута игре Црвена звезда води са 35:18

Чини се да се нервоза играча Жељка Обрадовића, са почетка меча наставила. Мало шта функционише у игри Партизана на свега четири минута до полувремена. У нападу изгледа  недовољно концентрисани  да би постизали поене. Баш то је Звезда искористила током досадашњег тока меча, а након поена Џавонтеа Смарта има највише до сада, 19 поена предности, резултат је 44:25

Најзад се Партизан пробудио  на 40–ак секунди до краја. Црно-бели су преко Зека Ледеја и Џејмса Нанелија постигли четири поена у низу, а Јанис Сферопулос искористио је прилику да  пре краја друге четвртине затражи тајм-аут и објасни својим играчима како да овај део сусрета приведу крају, резултат је 50:35.

Након тајм-аута за последњи напад Јанис Сферопулос је одлучио да на терен пошаље четири бека - Јага, Теодосића, Недовића и Смарта. Брзо је Звезда организовала акцију, Теодосићу је уручена лопта на шут за три поена, а Урош Трифуновић је направио фаул када је играч Звезде већ био у ваздуху. Теодосић је погодио сва три слободна бацања 55:38

Крај друге четвртине–полувреме 55:38

Трећа четвртина

Друго полувреме  је почело такође нервозно. У 26. минуту је било 10 разлике за  Црвену звезду

Након закуцавања Алексе Аврамовића  Партизан је стигао на само је десет поена предности за црвено-беле.

Ушао је амерички кошаркаш уместо Френка Каминског коме је разбијена аркада, шутирао је слободна бацања уместо центра, а затим у првој следећој акцији направио пети фаул. Није могао да сачува Џоела Боломбоја, њима двојици замрсиле су се ноге, а обојица су пали на паркет. Судије су досудиле пети фаул Пи Џеј Доужера.  Меч је прекинут у Београдској арени судија је наставио меч када је удаљен један навијач Црвене звезде

.У 27. минуту у тренуцима када се Црвена звезда мучи у нападу, Рокас Гедраитис и Немања Недовић тројкама у два узастопна напада враћају предност са полувремена. Тројка Недовића је његов први погодак из игре вечерас, а Партизан одмах троши тајм-аут - ово су можда и кључни тренуци за исход дербија у АБА лиги, резултат је 66:49.

Диста лош напад је одиграла је Црвена звезда на крају трећег периода, Недовић је промашио зицер после Теодосићеве асистенције, али појавио се на офанзивном скоку Џоел Боломбој. Четврто закуцавање центра Црвене звезде у последњих неколико минута и показатељ да би његова енергија могла много да користи црвено-белима.

Крај треће четвртине резултат је 72:56

Четврта четвртина

Црвена звезда се држи у другом делу меча захваљујући сјаној игри Џоела Боломбоја, који хвата офанзивне скокове, закуцава и лако решава сва преузимања у којима се нађе. Овог пута је угурао лопту у обруч након сјајног додавања Милоша Теодосића 77:59.

Тројка Френка Каминског, који се пробудио из летаргије када на другој страни терена видео Црвену звезду. Постигао је 15 поена вечерас и један је од најбољих појединаца у црно-белом 79:67.

Још од средине прве деонице Партизан није имао једноцифрен заостатак на овом мечу. Након тројке Аврамовића Звезда има само осам поена предности. Драма у Београдској арени, где је остало још око три минута до краја меча а резултат је 81:73

Због кошкања Гедраитиса и Ледеја, обојица играча добили су по техничку након гледања снимка значи да је утакмица зацвршена за Ледеја Ушли смо у последњи минут меча Звезде и Партизана, а главно питање у овим секундама је да ли црно-бели имају снаге за потпуни преокрет. Након три погођена слободна бацања Кевина Пантера имају само четири поена заостатка 83:79

Тројка Алексе Аврамовића и сада је Црвена звезда имала последњи напад на мечу, на 28 секунди до краја. Лопту су бацили у аут под кошем Партизана, који креће у напад за  изједначење 85:82

Партизан је кренуо у последњи напад у четвртој деоници за  изједначење и продужетак. Џејмсу Нанелију отворио се читав терен, а Рокас Гедраитис закаснио је са фаулом, па је Американац имао три слободна бацања - и погодио за нерешени резултат уз 11 секунди на сату и лопту под кошем Звезде.

Јаго дос Сантос погодио је за два поена, Алекса Аврамовић промашио тројку са десетак метара у последњој секунди и крај меча, Звезда је победила резултатом 88:86