Французи дали 14 голова противнику и оборили рекорд квалификација :: Semberija INFO ::

Французи дали 14 голова противнику и оборили рекорд квалификација

Извор: Глас Српске

Невјероватан резултат долази из Нице гдје је фудбалска репрезентација Француске побиједила Гибралтар са чак 14:0 у 9. колу квалификација за Еуро 2024. године.

Французи су већ раније обезбиједили пласман у Њемачку, али им то није омело да синоћ до врха напуне мрежу Гибралтара за рекордну побједу.

Све је почело у 3. минути када је Сантос постигао аутогол, а минут касније је Маркус Тирам  повисио на 2:0.

Нова француска суперзвијезда Варен Заире-Емери погодио је у 16. минути, а онда се Сантос претворио у још већег трагичара свог тима јер је у 18. зарадио црвени картон.

До полувремена су виђена још четири гола. Килијан Мбапе  је дао гол у 30., Џонатан Клаус у 34., Кингсли Коман  у 36. и Јусуф Фофана  у 37. минути.