Звезда уписала први овосезонски бод у Лиги шампиона :: Semberija INFO ::

Звезда уписала први овосезонски бод у Лиги шампиона

Фудбалери Црвене звезде ремизирали су са Јанг Бојсом 2:2 (1:0) у утакмици другог кола Г групе Лиге шампиона.

Пред 50.000 гледалаца на стадиону "Рајко Митић", црвено-бијели су прво "репризирали" дуел против Манчестер Ситија, да би у финишу, ипак, стигли до бода, али остали без још "планирана" два.

Звезда је повела у 35. минуту, а првенац у црвено-бијелом дресу постигао је Шериф Ендиаје, послије асистенције Османа Букарија и то након интервенције ВАР-а.

Поново, баш као против Ситија у првом колу, ВАР је "помогао" Звезди и промјенио одлуку судија.

Букари је постигао још један гол у надокнади времена, али га је ВАР оправдано поништио због офсајда.

И онда у наставку, опет све исто као у Манчестеру.

Прво је Филип Угринић изједначио у 48. минуту, да би послије ВАР пенала (Насер Ђига играо руком), Седрик Итен донио предност швајцарском тиму.

Звезда је до краја, уз подршку са трибина, успјела да дође до изједначења преко Букарија у 88. минуту, након асистенције "резервисте" Жана-Филипа Красоа.

У другом мечу групе Манчестер Сити је славио у Лајпцигу 3:1. Сити води на табели са шест бодова, Лајпциг има три, а Звезда и Јанг Бојс по један.

У наредном колу, 25. октобра, Звезда гостује Лајпцигу, а Јанг Бојс дочекује Сити.