Србија је у финалу Светског првенства у кошарци :: Semberija INFO ::

Србија је у финалу Светског првенства у кошарци

Србија је у финалу!

Хала: Мол оф Азија (Пасај) , Судије: Хуан Росо (Француска), Хулио Манаја (Панама) и Мануел Мацони (Италија)

СРБИЈА: Аврамовић 10, Богдановић 23, Давидовац 4, Добрић 16, Гудурић 12, Н.Јовић 8, С.Јовић  2, Маринковић 4, Милутинов 16, Петрушев, Ристић, Симанић.

КАНАДА: Александер 15, Александер-Вокер 10, Берет 23, Бел-Хејнс, Брукс 16, Дорт, Едеј 5, Еџим, Глигоријус-Александер, Олиник 9, Пауел 5, Скраб.

Прва четвртина (23:15)

Наши су сјајно кренули и повели 8:1 након тројки Добрића и Богдановића, али се Канађани брзо враћају у игру.

Канађани су успорили ритам игре како би спречили изгубљене лопте и преокренули резултат у своју корист.

Србија уласком Аврамовића и Гудурића диже агресивност у одбрани, то се експресно одразило на резултат, Богдан капитенски, држи све конце игре у својим рукама. Србија стиже до 6 поена разлике.

Добра одбрана, пре свега Аврамовића и мирна игра у нападу, Србија води 23:15 после првих десет минута

Друга четвртина (52:39)

Након тројке Богдановића наши стижу до осам поена предности, Гудурић у проблему са личним грешкама.

Одбрамбена клиника Алексе Аврамовића и у другој четвртини.

Игра се чврсто, обе екипе су рано изашле из бонуса.

Берет погађа тројку након очигледног фаула над Добрићем који је остао на земљи, али Огњен узвраћа тројком већ у следећем нападу.

Милутинов одличан у рекету, наши имају решење за нападе Канађана, сјајна игра Србије и водство од 13 разлике на полувремену.

Наши су у потпуности надскакали Канађане.

Најефикаснији код наших Богдановић са 15 поена, код Канађана Берет са 10.

Трећа четвртина (75:63)

Брукс отвара трећу четвртину са две тројке, враћају се Канађани.

Наши су стали у нападу, противник прилази на седам разлике.

Александер се пробудио, Н. Јовић и Добрић бране водство Србије.

Тројке Гудурића и Маринковића, а онда Пешић добија техничку због уласка у терен.

Одбили су наши кошаркаши налет Канађана, 12 разлике на крају треће четвртине.

Добрић сада, као и Богдановић, на свом конту има 16 поена.

Четврта четвртина (95:86)

Сјајни Алекса поново одузима лопту и поентира, а затим још и тројка Гудурића.

Канађани покушавају да се врате тројкама, постигли су већ три у последњој четвртини.

Милутинов има 16 поена и 10 скокова, стигао је до дабл-дабл учинка, Канађани смањују на 10 разлике.

Богдановић везује пет поена и води Србију на 15 разлике.

Какав је Богдановић играч, два пута заредом одузима лопту противнику, Србија је на корак до финала, водимо 16 разлике.

Величанствена игра, Србија је у финалу Светског првенства у кошарци.