ОСАМ МЕДАЉА ЗА КК „ШАМПИОНИ“ НА ПРВЕНСТВУ РЕПУБЛИКЕ :: Semberija INFO ::

ОСАМ МЕДАЉА ЗА КК „ШАМПИОНИ“ НА ПРВЕНСТВУ РЕПУБЛИКЕ

Првенство Републике Српске у каратеу за кадете, јуниоре и млађе сениоре одржано је у недјељу у Градишци.
Организатор првенства био је Клуб борилачких вјештина „Нитен“ а турнир је окупио 270 учесника из 35 клубова.

Карате клуб „Шампиони“ из Бијељине на Првенству је наступио са 12 такмичара који су се у Бијељину вратили са осам освојених медаља – двије златне и по три сребрне и бронзане.

Александар Новицки (У21, +84кг) и Лазар Марковић (У21, -75кг) освојили су златне медаље. Милош Симић је постао вицешампион Републике Српске у двије категорије (У21, -75кг и јуниори, -76кг). Сребрну медаљу и вицешампионску титулу је освојио и Синан Паљевац (јуниори, -68кг).

Бронзане медаље су освојили Михајла Симић (кадеткиње, +61кг) и Александар Саша Живановић (кадети, -57кг). Живановић је освојио још једну бронзану медаљу у катама у екипној конкуренцији. „Бронзану“ екипу КК „Шампиони“ чинили су Јаков Перић, Божидар Симикић и Александар Саша Живановић.