ЈАВНА УСТАНОВА ДЈЕЧИЈИ ВРТИЋ ,,ДУШКО РАДОВИЋ’’ УГЉЕВИК :: Semberija INFO ::

 

ЈАВНА УСТАНОВА ДЈЕЧИЈИ ВРТИЋ ,,ДУШКО РАДОВИЋ’’ УГЉЕВИК


Васпитне групе распоређене су према узрасној доби, на млађу и старију јасличку, те млађу, средњу и старију вртићку групу, рекла је за Семберске новине главна васпитачица Наташа Рикић.
 
-Наш вртић ради по програму предшколског васпитања и образовања, и поштујемо правилник о здравој исхрани. Од специјализованих програма имамо страни језик, а ускоро планирамо да реализујемо и школицу спорта и фолклор. Прошлог мјесеца посјетио нас је професор Ранко Рајовић, аутор НТЦ система учења, те је у плану и покретање НТЦ секције за дјецу и организовање НТЦ кампа у природи’’, навела је Рикићева.
 
Она је истакла да ће запослени у обданишту 5. априла, у оквиру обиљежавања Недјеље здравља, организовати рекреативну вожњу под називом ,,Круг здравља у Угљевику’’.
 


НАЈТАЛЕНТОВАНИЈИ
 
Према оцјени представника свих предшколских установа које су учествовале у пројекту Дјечији свијет најталентованији малишани предшколске установе ДЈЕЧИЈИ ВРТИЋ ,,ДУШКО РАДОВИЋ’’ УГЉЕВИК  су:

1. Милан Јовановић
 



2. Александра Ђокић
 


 


3. Милица Стевановић
 


 

-Након тога, 12. априла ћемо се одазвати на позив Мале олимпијаде и отпутоваћемо у Дервенту, и на тај начин пружити подршку сарадњи међу предшколским установама. Од 15. априла успоставићемо такозвани путујући вртић, гдје нам је циљ да што више дјеце из сеоских подручја и удаљених мјеста буде укључено у предшколски програм’’, нагласила је Рикићева.
 
Она је додала да ће од 1. септембра бити организован продужени боравак за дјецу првог, другог и трећег разреда.
 
Васпитачица Јока Филиповић, која ради са јасличким групама, каже да вртић има своје двориште у којем дјеца свакодневно бораве, али да се организују и честе шетње.
 
-Фокусирамо се на боравак напољу, поготово у ово лијепо вријеме, на спортске активности, рекреативне. Подстичемо дјецу да се изражавају и кроз креативне активности, ликовну и музичку културу, јер на тај начин можемо да пратимо оно што знају, што осјећају, као и њихов напредак или заостатак у нечему. Трудимо се да и најмлађи бораве напољу, па јасличке групе такође изводимо, у трајању од 15 минута до пола сата’’, рекла је Филиповићева.
 
Она је навела да се на листи чекања за упис у вртић некада налазило и до 50 имена, али да је адаптацијом и уређењем простора омогућен боравак више група, те је мањи и број дјеце која су на чекању.
 
-У вртићу је запослено девет радника, али имао и три приправника која нам заиста много помажу. Ту је и логопед који је максимално активан у раду са дјецом’’, истакла је Филиповићева.