Сферопулосова диплома: Звездина седма побједа у низу против Партизана :: Semberija INFO ::

Сферопулосова диплома: Звездина седма побједа у низу против Партизана

Кошаркаши Црвене звезде Меридианбет савладали су првом мечу финала Суперлиге Србије екипу Партизана са 89:88.

Веома брзо након финалне серије у АБА лиги, ова два тима су се састали у новом финалу. Након што је Партизан повео са 10:7, услиједила је серија Црвене звезде Меридианбет за 19:10. Први период је био веома ефикасан и након десет минута било је 31:24 за домаћина.

Алекса Аврамовић и Урош Трифуновић су примакли Партизан на 35:34, а онда је Џејлен Смит изједначио на 38:38. Бранко Лазић је поентирао за 42:39, да би Кевин Пантер и Данило Анђушић преокренули тројкама на 49:47, те је тим Жељка Обрадовића водио на полувремену са 52:51.

Немања Недовић је вратио предност домаћину на 56:54, али се убрзо и повриједио. Након што је Партизан имао предност од 62:60, услиједила је серија Црвене звезде Меридианбет за 71:62. Пред крај треће четвртине Аврамовић је дао тројку за -4 (77:73), пише Меридианспорт.

Онда се повриједио и Јаго дос Сантос и за њега је овај меч био завршен, а након што је Звезда водила са 83:75, гости су успјели да се врате и изједначе на 83:83.

Дејан Давидовац је поентирао за 87:83, па је Зек Ледеј изједначио на 87:87, а онда је исти играч промашио полагање за вођство. На самом крају Ледеј је погодио након скока, али је досуђен фаул над Луком Митровићем и Звезда је имала предност од 89:87.

Потом је Далибор Илић направио фаул у периоду док се лопта није извела и Ледеј је искористио једно слободно бацање, али је Партизан промашио шут за побједу и остало је 89:88.