ПСЖ ДОМИНАНТНО ДО ФИНАЛА ЛИГЕ ШАМПИОНА! :: Semberija INFO ::

ПСЖ ДОМИНАНТНО ДО ФИНАЛА ЛИГЕ ШАМПИОНА!

ПСЖ је у финалу Лиге шампиона!

Шампион Француске Пари Сен Жермен пласирао се у прво финале Лиге шампиона у историји клуба, савладавши њемачки Лајпциг резултатом 3:0 (2:0).

ПСЖ је оправдао улогу фаворита и у финалу ће играти против побједника меча Бајерн Минхен – Лион.
Већ на старту Нејмар је имао велику прилику.

Мбапе га је проиграо, он је изашао сам на голмана, али гађао је превише у десно и лопта је погодила стативу.
Водећи погодак постигао је Бразилац Маркињос.

Ди Марија је сјајно центрирао искоса са лијеве стране, а Маркињос главом закуцао лопту у мрежу у 13. минуту.
Наставио је ПСЖ да напада и доминира и само је било питање времена када ће постићи други гол на мечу.

Између два гола Парижана, Лајпциг је имао једну прилику преко Поулсена, који је шутирао са шест, седам метара поред гола, као и преко Сабицера, који је са 20 метара из слободног ударца погодио живи зид.

У 43. минуту погријешио је голман Лајпцига Гулачи, лопта је стигла до Ди Марије, који лагано са пенала смјешта лопту у мрежу за 2:0.

У посљедњим тренуцима првог полувремена Нејмар је поново погодио стативу.

Друго полувријеме је добро отворио Лајпциг и нападао, али чим је ПСЖ кренуо у напад постигао је гол.

Ди Марија је уписао другу асистенцију, а Хуан Бернат је главом смјестио лопту у мрежу у 56. минуту.

Тада је све било ријешено.

До краја утакмице видјели смо још неколико прилика за ПСЖ, гдје је Гулачи неутралисао ударце противничких фудбалера.

Имао је чак четири одбране у посљедњих 20 минута, када су покушавали Ди Марија, Мбапе и два пута Паредес.
Резултат се у посљедњих пола сата није мијењао.