Борац рутински корача ка новој шампионској титули, пала и Звијезда 09 :: Semberija INFO ::

Борац рутински корача ка новој шампионској титули, пала и Звијезда 09

Извор: Независне новине

Фудбалери Борца славили су у оквиру 23. кола првенства БиХ над екипом Звиједе 09 резултатом 3:1.

Почело је добро по домаћина. “Црвено-плави” су одмах успоставили иницијативу и полако стезали око гола гостију.

У 14. минути Зоран Квржић је покушао, али је његов ударац изблокиран и завршио је преко гола.

Борац је имао посјед на својој лопти, теренска иницијатива је била константно на страни домаћина. У 33. минути , покушао је данашњи капитен Стојан Врањеш, али голман гостију је то одбранио без већих проблема.

Награда за Бањалучане је стигла у 38. минути након пенала који је у гол претворио Квржић, те се резултатом 1:0 отишло и на паузу.

Одмах по старту другог полувремена, након доброг продора у шута Давида Вуковића, “црвено-плави” су повели са 2:0. Вуковић једноставно не може да стане са головима у посљедње вријеме.

И баш када је изгледало да Борац утакмицу приводи крају, Звијезда 09 је мало опуштање у игри домаћина искористила те смањила резултат на 2:1 преко Вадзеа у 79. минути.

Тачку на ову утакмицу и нова три бода, те коначних 3:1 ставио је Василије Терзић у 89. минути.

Борац је новим тријумфом наставио да бјежи првом пратиоцу Зрињском, а титула шампиона је све ближе у ближе да се врати у Бањалуку.