ОДРЖАНО БАЛКАНСКО ПРВЕНСТВО У КАРАТЕУ: ЛУКА ВУКОВИЋ ОСВОЈИО ДВИЈЕ СРЕБРНЕ МЕДАЉЕ :: Semberija INFO ::

У Подгорици је у периоду од 23. до 25. фебруара одржано 26. Балканско првенство у каратеу за сениоре. У 30 категорија вјештину је показало 275 такмичара из 13 балканских држава.

Велики успјех остварио је бијељински каратиста Лука Вуковић који већ неколико година наступа за карате селекцију Србије. Лука је у категорији преко 84 килограма освојио двије сребрне медаље, по једну у појединачној и екипној конкуренцији. Лука је до првог сребрног одличја дошао побједама против Хамзе Туруље (БиХ), Схаqири Ендрита (Косово), Стефана Јоксимовића (Словенија) и Јакова Буњевца (Хрватска) да би у финалу био поражен од Анђела Квесића (Хрватска).

У екипној конкуренцији, Лука је са колегама из репрезентације у првом колу савладао карате тим Сјеверне Македоније, затим у другом колу екипу Босне и Херцеговине да би у финалу доминацију показали каратисти Црне Горе.